Na návštěvy chodí osmatřicetiletá žena v Vrbna podle všeho velmi ráda, s prázdnou z nich odejde málokdy. Své by o tom mohl vyprávět například třiašedesátiletý muž z Bruntálu. Ten si ženu pozval na návštěvu do svého bytu v Bruntále na ulici Na Nábřeží na začátku loňského prosince.

Žena využila toho, že se jí muž plně nevěnoval a ukradla mu nejrůznější věci. „Odcizila mu ze skříně finanční hotovost čtyři sta korun a z koupelny šampón a pánský deodorant,“ upřesnila, co se z bytu ztratilo, bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Ve druhém případě si ji nic zlého netuše pozval do bytu na bruntálské Jesenické ulici čtyřiačtyřicetiletý ženské společnosti chtivý muž. Ovšem návštěva se asi tak protáhla, že muž usnul. Zlodějka nemarnila ani sekundu a hned začala byt prozkoumávat. „Odcizila mu z peněženky finanční hotovost ve výši tři tisíce korun a tři mobilní telefony,“ vyjmenovala zlomek věcí ztracených v nenávratnu Tušková.

Žena uvažovala asi prakticky, tak si do tašky přihodila ještě sadu nerez příborů. Pak usoudila, že by se hodila i plynová pistole, elektrický diktafon, kovový dalekohled a nakonec přibrala i hodinky. „Způsobená škoda činí téměř čtrnáct tisíc korun,“ řekla mluvčí Tušková.

Pod tíhou nezvratných důkazů se nakonec policistům zlodějka přiznala, řekla také, co s kradenými věcmi provedla. Prodala je a peníze použila na vlastní útratu. Policisté jí v těchto dnech sdělili, že je podezřelá z přečinu krádeže. Žena se navíc podle všeho není schopná ani poučit za starých chyb, v minulosti už odsouzená za čachry s cizím majetkem byla.