Jako relativně klidný oproti předchozím letům označují Silvestr v Bruntále strážníci. V neděli 1. ledna jen hledali majitelku kabelky, zapomenuté v herně u náměstí Míru. Kabelku žena nechala v podniku v sedm hodin ráno, když šla domů. Z mobilního telefonu, uloženého mezi běžným obsahem kabelky hlídka zjistila majitelku, a ta si pro ji týž den vyzvedla.

Pili, padali a nezvedali se

Poslední týden byl v Bruntále ve znamení pádů pijanů. Ani ne osmnáctiletý mladíček si ustlal 1. ledna již půl hodiny po půlnoci na Kavalcově ulici. „V podchlazeném stavu převezla muže do nemocnice Rychlá záchranná služba,“ řekl ředitel bruntálských strážníků Pavel Petr.

Steny, nářky a volání o pomoc vycházely 30. prosince před půlnocí z bytu panelového domu na Uhlířské ulici. Čtyřiašedesátiletý muž v příbytku upadl na podlahu natolik nešťastně, že se nemohl zvednout. Nakonec se nějak s chodby doplazil ke dveřím, otevřel a naříkal dál. Pomoc přišla s městskými policisty, kteří opět přivolali záchranáře. Posádka rychlé sanitky zjistila, že je dotyčný z lékařského hlediska v pořádku, a tak ho v bytě nakonec nechala.

Jiný opilec si ustlal 29. prosince na Brožíkově ulici. Strážníci šestašedesátiletého muže probudili, aby se mohl posbírat a po svých odejít domů. Pod schody v domě v západní zóně města spal 26. prosince zrána devětadvacetiletý nájemník. „Jelikož ztratil klíče od bytu, tak spal ve sklepě,“ uvedl ředitel Petr.

Opilou ženu budila hlídka ten samý den ve tři hodiny ráno na Žižkově náměstí v centru. Ta už probrat nešla, proto ji záchranáři převezli k ošetření do nemocnice.

Dlažba, klíče, oheň a klid

Dlažební kostkou vysklil zatím neznámý ničitel okno objektu v západní lokalitě. Nikdo neví, kdo to byl, a kdy dlažbou výplň skla prohodil. K větší škodě na majetku nedošlo, z budky se nic neztratilo, a tak nebylo ani koho za vandalismus trestat.

Klíče zapomněla 27. prosince řidička ve dveřích škodovky, zaparkované na Uhlířské ulici. Strážníci zapomětlivou ženu vyhledali a klíče jí vrátili. Z vozu se nic neztratilo.

Ve stejný den stoupal k nebi mohutný dým ze západní lokality. Ukázalo se, že si tam rozdělal v jednom z opuštěných objektů ohýnek bezdomovec. Třiapadesátiletý muž se příliš nezahřál, vatru musel uhasit, a rozpadlý domek opustit.

V bývalých kasárnách rušila hlučná domácnost noční klid 27. prosince poprvé hodinu a půl před půlnocí. Jednačtyřicetiletá nájemnice za to platila pokutu. Po půl hodině strážníci jeli na stejné místo znovu. Do sporu se hlučná domácnost dostala s dalšími obyvateli ulice. Melu se stačilo hlídce alespoň pro tentokrát bez větších problémů uklidnit.