Systém prodeje měl plagiátor dokonale promyšlený. Filmy nabízel v DVD kvalitě na nosičích DVD-R přes internet. Komunikoval výhradně přes e-mailovou adresu.

„Filmy prodával přes poštu, a to na dobírku, bez obalů, popsané fixou,“ řekla mluvčí bruntálských policistů Pavla Tušková. Na internetu nabízel přes šest set různých titulů. Jeden prodával „za hubičku“, požadoval pětatřicet korun.

„Policejní komisař zahájil v těchto dnech jeho trestní stíhání pro trestný čin porušování autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi,“ uvedla k obvinění Pavla Tušková a dodala, že plagiátor kopie audiovizuálních děl neoprávněně nabízel, prodával a rozmnožoval v období mezi loňským 9. únorem a 16. zářím.

„Několika zájemcům prodal sto třicet osm DVD. Policisté u obviněného zajistili 456 nosičů a notebook s externím harddiskem,“ pokračovala Pavla Tušková.

K motivu svého počínání muž uvedl, že si chtěl vylepšit finanční situaci. „Způsobená škoda činí 52 milionů korun, ale poškozená společnost se připojuje k trestnímu stíhání se škodou 598 tisíc korun. Muži hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let,“ doplnila mluvčí.