Čtveřice mladých mužů se zpovídá u Okresního soudu v Bruntále z loupeže. Problémy se zákonem mají kvůli padesáti korunám, které ukradli muži s iniciálami V. R..

K události mělo dojít letos začátkem dubna. Obžalovaný D. G. tehdy seděl s poškozeným v baru 13 v Krnově na Petrovické ulici. Spolu se svými třemi kamarády přemýšleli, jak z V. R. dostat peníze. Nejprve to zkoušeli s půjčkou, ale marně. Pak muže vylákali před restauraci, kde mu přehodili bundu přes hlavu a sebrali mu peněženku. Pak se sešli u auta a chtěli si uloupené peníze rozdělit. V uloupené peněžence našli jen padesát korun.

Kdo byl hlavním organizátorem zločinu, to se senát okresního soudu snažil dokázat během odročeného líčení. „M. Č. není organizátorem skupiny. My jsme se na všem shodli,“ řekl obžalovaný P. D. Hovořilo se také o dalších prohřešcích obviněného M. Č. V minulosti byl odsouzen za poškozování cizí věci. Kromě zmiňované loupeže, již měl spáchat spolu s kamarády, se zpovídá i z ublížení na zdraví, výtržnictví a vydírání. Své matce měl také ukrást kreditní kartu a vybrat z ní osm tisíc korun, čímž se měl dopustit neoprávněného držení platební karty.

Při líčení senát projednával také neoprávněné užívání cizí věci. K tomu mělo dojít vloni v prosinci, v baru na krnovském nádraží. „Přijeli jsme k nádraží a ve dveřích vedlejšího auta byly klíče. Dívali jsme se, komu patří, ale nikde nikdo. Tak jsme šli dovnitř, dali jsme klíče na bar a šli si sednout ke stolu. Dal jsem si kofolu a pak jsem šel asi na hodinu a půl hrát automaty, když jsem se vrátil, na stole ležely bagety,“ vzpomínal na událost jeden ze svědků.

Pro bagety údajně jel právě obžalovaný M. Č. Soud se nyní snaží rozklíčit, zda k cestě na benzinku zneužil nalezených klíčů a cizího auta. „Klíče ležely na pultě. Já jsem měla plnou hospodu lidí a plnou hernu, věnovala jsem se obsluze,“ konstatovala servírka z nádražní restaurace. Jisté je, že M. Č. u restaurace své auto neměl, neboť sem s kamarádem dorazil v taxíku. M. Č. není jediným z povedené party, kdo má zkušenosti s porušováním zákona. Z čtyřčlenné skupiny obžalovaných má čistý štít pouze jeden.

Jelikož předseda senátu dosud neobdržel spis, který potřebuje k ukončení dokazování, muselo být líčení opět odročeno. O vině a trestu čtveřice obžalovaných má senát v plánu rozhodnout 4. září.

Zuzana Pršalová