Policisté v Albrechticích zadrželi v úterý 3. srpna v noci během hlídky v chatové oblasti na Drakově třiadvacetiletého mladíka. Nejdříve byl podezřelý jen z toho, že se vloupal do rekreační chaty v Heřmanovicích. Při důkladnějším vyšetřování pak policisté ale zjistili, že toho má na svědomí ještě víc a raději jej až do konce vyšetřování umístili do policejní cely.

Těchto trestných činů se podle všeho dopustil hned ve třech případech v době od 14. července až do 3. srpna. Nejdříve v Heřmanovicích vnikl do rodinného domu přes sklepní okno, které rozbil. Tady ukradl motorovou pilu.

Měsíc po prvním vloupání zaútočil znovu. Opět v Heřmanovicích vnikl do rekreační chaty. Snědl tady jídlo a ukradl nože, sekerku, hygienické potřeby, oblečení a z lékárničky si vybral některé léky.

Do třetice chtěl krást ve Vrbně pod Pradědem, avšak tady neuspěl. V noci z pondělí 2. na úterý 3. srpna se snažil násilně dostat do zdejšího obchodu s potravinami. To se mu ale nepodařilo. Škoda, kterou celkem poškozeným způsobil, dosáhla dvaceti tisíc korun.