Štěstí v neštěstí měl majitel Octavie v Bruntále na Janáčkově ulici. Zloděj projevil svůj zájem právě o toto auto. Moc se mu ale nedařilo. Snažil se sice otevřít dveře u řidiče a páčil zámek, ale neúspěšně. Tak zkusil na druhý pokus dveře u spolujezdce, kde dokázal vypáčit jen záslepku zámku. Nakonec své marné snažení vzdal. Do vozidla se nedostal, zato poškodil lak dveří. Způsobená škoda v tomto případě dosud nebyla vyčíslena.

Další dva případy vloupání do automobilů se vyskytly opět v Bruntále, tentokrát na Hálkově a Janáčkově ulici. Pachatel se zaměřil na zaparkovaný Opel. Vloupal se dovnitř a z přihrádky v palubní desce ukradl majiteli doklady a několik úvěrových karet.

Přešel o několik metrů dál na Janáčkovu ulici a pokračoval v loupení. Opět si pro své řádění vybral automobil značky Opel. Z kufru ukradl různé kutilské nářadí jako například sbíjecí kladivo, vrtačku, sadu klíčů a šroubováků, rozbrušovačku. Celková škoda se ve výsledku přehoupla přes dvacet tři tisíc korun.

Oproti tomu zloděj, který ukradl v Krnově mobilní telefon ze Superbu v pondělí 16. srpna, si nemusel nad tím, jak se do auta dostat, nijak lámat hlavu. Majitel totiž zaparkoval auto v suterénu polyfunkčního domu na ulici Říční okruh v Krnově a nechal ho odemčené. Pachatel si auto jen otevřel a mobil, který byl položený na přístrojové desce, odnesl. Hodnota mobilu byla vyčíslena na šest tisíc korun.