„Nejzávažnější událostí, kterou v uplynulém týdnu řešili strážníci Městské policie Bruntál, bylo zmizení kanálových poklopů z Dlouhé ulice ve čtvrtek 19. dubna,“ uvedl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. Pět vík někdo sebral a prodal do sběrny. Tam je strážníci sice nalezli, avšak viník je před transakcí stačil rozbít. Šlo o 34 kilogramů litiny, kterou darebák prodal za 119 korun, přičemž hodnota jednoho poklopu činí osm set korun.

„Strážníci také zjistili, na čí občanský průkaz sběrna peníze vyplatila, a dotyčného vyhledali. Ten ale tvrdil, že s případem nemá nic společného, že občanku pouze někomu půjčil. Následovaly další nejasnosti a neshody mezi obyvateli lokality, a tak strážníci celou věc postoupili přestupkové komisi,“ řekl Jiří Ondrášek. Policisté zasahovali také 18. dubna, a to v prodejně na Nádražní ulici. Tam zašel v opilosti drzý a bojovně naladěný muž, ve kterém později strážníci identifikovali chráněnce azylového domu Bethel. Dotyčný byl tak podroušen alkoholem, že se skácel na regál a přitom rozbil sádrového trpaslíka za 225 korun. Za skutek byl potrestán pokutou. Nešťastníka si vyvolila jako bývalého přítele žena, která přivolala hlídku k restauraci na Uhlířské ulici. Její bývalý přítel tam vyhrožoval sebevraždou. Ležel na zemi a i zkušeným policistům trvalo dobrých dvacet minut, než jej zklidnili. Lékař poslal zoufalce do psychiatrické léčebny.

Ve městě kradli mnozí také v obchodních domech. „Nezletilá dívka ročník 1994 z Ústí nad Orlicí si chtěla z Kauflandu odnést bez zaplacení drogistické zboží za 220 korun. Strážníci ji předali matce v ubytovně A+H a o případu informovali odbor sociálních věcí,“ popsal jeden z případů Jiří Ondrášek. V Bille chtěl získat třicetiletý muž víno v hodnotě 16.90 korun. Ve stejné prodejně chtěla pronést skrz pokladny bez placení potraviny za 264 korun jednačtyřicetiletá žena. Zlodějku z drogerie na náměstí Míru chytila všetečná prodavačka až v nedaleké cukrárně. Uzmula přípravek na vlasy za 309 korun. Všichni chmatáci dostali od policistů pokutu.