Do nepopulární části Bruntálu, takzvané západní lokality, zajeli strážníci například v úterý 19. srpna. Zavolala si je jedna z místních obyvatelek. „Šlo o sousedský spor na ulici Pěší. Paní se tam přetahovala o dveře s mladíkem, který po ní údajně chtěl peníze,“ konstatoval ředitel Městské policie Bruntál Pavel Petr. Šlo o patnáctiletého hocha ze sousedství, který událost popřel. Sousedka, již atakoval, se rozhodla událost dál neřešit. Strážníci poté mladíka předali rodičům.

Ještě týž den kolem sedmnácté hodiny se strážníci do lokality vrátili. Tentokrát na žádost lidí, kteří si všimli muže ležícího u zídky na Rýmařovské ulici. Šlo o zpitého bezdomovce. „Muže jsme našli, probrali, ten se posbíral a šel pryč,“ informoval jeden ze strážníků, který událost řešil přímo na místě.

Ničení cizího majetku se dopouštěli tři chlapci při hře s balónem, které přijela hlídka městské policie na Dlouhou ulici srovnat do latě v neděli 24. srpna. „Jeden z obyvatelů domů si stěžoval, že kluci si kopou o dům s balónem. Při této činnosti byli přistiženi tři chlapci, dva čtrnáctiletí a jeden patnáctiletý. Tomu byla udělena pokuta na místě nezaplacená ve výši pět set korun,“ pokračoval šéf bruntálských strážníků.

Během uplynulého týdne městská policie řešila pět potyček v obchodech. Nejčastěji je ke konfliktům volala obsluha supermarketu Kaufland. První událost se tam odehrála ve středu 20. srpna. Krátce po jedné hodině se tam pohádal zákazník s prodavačkami. Po příjezdu hlídky černých šerifů se oběma ženám omluvil a strážníci proto mohli odjet. O hodinu a půl později se do prodejny vrátili. „Došlo tam ke krádeži. Žena vzala zboží za osmdesát devět korun, šlo o dva sýry. Byla jí udělena pokuta ve výši sto korun, kterou na místě nezaplatila,“ informoval Petr.

O dva dny později přistihli prodavačky při krádeži jednašedesátiletou ženu v drogerii Rossmann v Bruntále. Ta se chtěla zmocnit kosmetiky v hodnotě za bezmála čtyři stovky korun. Přivolaní městští policisté zlodějce udělili pokutu ve výši čtyř set korun, kterou žena zaplatila na místě. Neslušná slova padala na účet prodavačky v Kauflandu opět v sobotu 23. srpna z úst jednoho ze zákazníků. Žena si na obranu před hrubým nakupujícím zavolala na linku městské policie. Stejně jako v předchozím případě, se hrubián za nadávky omluvil.

Rekordmanem uplynulého týdne se mezi přistiženými zloději v obchodech stal v sobotu třiatřicetiletý muž, jenž se chtěl zmocnit zboží za více než dva tisíce korun. „ Mezi zbožím byla osmkrát vodka, nějaká kosmetika na holení a uzený vepřový bok,“ popsal lup jeden ze zasahujících strážníků. Pokutu ve výši tisíce korun přistižený zloděj na místě nezaplatil.

Zuzana Pršalová