Vandal zničil zahradu

Kdo mohl tajně vlézt na pozemek u domu na Sukově ulici v Bruntále, to je zatím záhadou.

Jisté je jen to, že neznámý vandal zničil dlouhodobou zahradnickou práci. Namísto skvostné a pečlivě udržované skalky zbyly majitelům oči pro pláč.

Strážníci událost zdokumentovali a případ předali svým státním kolegům.

Zloději alkoholu

Dražší alkohol se stal hned dvakrát předmětem drobných krádeží v supermarketech.

Slivovice za tři sta korun se hodlal zmocnit jednatřicetiletý zloděj v obchodě na Ruské ulici. Mnohem náročnější byl druhý zloděj, tento třiapadesátiletý chmaták chtěl ukrást whisky za téměř 900 korun z prodejny na třídě Práce. „Ani jednomu se záměr nepodařilo „dotáhnout“ do konce, namísto toho dostali oba pokutu,“ řekl ředitel bruntálské městské police Pavel Petr.

Kradli železo

Přijít si k penězům chtěli sběrači kovů na Chelčického ulici. Všímavý svědek upozornil strážníky, že se tam sběrači pokouší krást kovový materiál.

„V době příjezdu strážníků už na místě nikdo nebyl. Městští policisté kontaktovali vlastníka objektu, stejně jako Policii ČR, která si případ převzala,“ uvedl ředitel Petr.

Co se děje večer

Hlídka strážníků při jedné z obchůzek městem narazila na ležícího muže, ten se válel na Jesenické ulici v silně podnapilém stavu.

Jelikož u tohoto osmačtyřicetiletého muže strážníci zjistili poranění hlavy, přivolali rychlou záchrannou službu, která jej přepravila do nemocnice.

Kdo naopak neusnul, i kdyby chtěl, to byli obyvatelé ulice U Rybníka. Spokojené sny nedopřáli místním obyvatelům dva jednadvacetiletí mladíci, kteří hodinu po půlnoci rušili na ulici noční klid. Strážníci potrestali oba mladíky pokutou za přestupek.

V neděli 1. dubna byl nejen Apríl, týž den přišli o skleněnou výplň dveří nájemníci bytového domu na ulici K. H. Máchy. V chodbě totiž došlo k incidentu mezi dvěma mladistvými.

„Strážníkům se podařilo zastihnout ve škole údajného iniciátora potyčky, který, coby již trestně odpovědný, dostal pokutu,“ sdělil Petr. O potyčce se dozvěděla i výtečníkova matka, s níž bude správa domu řešit náhradu škody.