Zajímavým způsobem přežívá v Bruntále sedmačtyřicetiletá milovnice alkoholu. I když bylo 19. července pouhou půlhodinu po poledni, už se válela zpitá pod obraz po zemi na sídlišti Květná. Když přispěchali záchranáři, našli ji lehce oděnou a bez bot, čpěl z ní alkohol.

Ošetření žena odmítla, jen prosila, aby ji nechali přivolaní strážníci být, že chce jít pryč. Tělo měla nasáté alkoholem, proto nakonec skončila na opavské záchytné stanici. „Nebyla schopna se o sebe sama postarat. V těle měla 2,7 promile alkoholu,“ řekl ředitel bruntálské městské policie Pavel Petr.

Domů nedošel 22. července o půl druhé ráno ani pětatřicetiletý obyvatel západní zóny. Ulehl na chodbě domu ve Dlouhé ulici a kvůli přemíře vypitého alkoholu se nemohl zvednout. Že se nemohl dostat do bytu, nebylo divu. Noc na chodbě trávil proto, že neměl klíče.

Další milovník alkoholu měl 21. července vpodvečer vyhrožovat manželce na jedné z ulic poblíž centra. Když strážníci dorazili na pomoc, muž už v domě nebyl. Jelikož to prý nebylo poprvé, co takto hrozil, strážníci ženě doporučili, aby se obrátila na státní policisty.

V parku se rozpoutala velká rvačka

Záchranáři spolu s městskými policisty vyjížděli 19. července dvě hodiny před půlnocí do parku, kde se do sebe pustila partička asi deseti mužů. Rvačka to měla být podle svědků velká, avšak při příjezdu hlídky se hlouček rozprchl. Zejména po útočnících nyní pátrají státní policisté, kteří tento případ převzali.

Státní policisté převzali od strážníků také případ krádeže vloupáním, které se dopustilo duo ve věku šestašedesáti a čtyřiačtyřiceti let. „Všímavý svědek nahlásil, že muži vlečou směrem ke sběrně litinové odpadkové koše, stejné, jaké jsou rozmístěny na náměstí Míru,“ uvedl ředitel Petr.

Zjistilo se, že muži natrefili na místo, kde technické služby koše skladují, a hned toho využili. Nyní mají oplétačky s policií, jeden koš má hodnotu deseti tisíc korun.

O náhradě škody musí přemýšlet také jeden z party, jež se mezi sebou přetahovala 23. července o půl jedné ráno před restaurací v ulici Požárníků. Právě v té chvíli okolo jela hlídka, která sledovala, jak jeden ze skupinky šťouchl do druhého, a ten tělem vysklil vitrínu. Zaplatit škodu musí majiteli.