K prvnímu případu vyjížděla hlídka do jednoho z barů v Moravské Ostravě. Obsluha baru oznámila na linku 156, že se v baru nachází silně podnapilý muž, který slovně i fyzicky napadá obsluhu i hosty baru. 

Muž ještě v soudní síni čtyřletý trest přijal.
V Orlové se popraly rodinné klany, bodalo se i nožem. Soud poslal muže do vězení

"Strážníci na místě zjistili, že servírka baru odmítla nalít alkohol silně podnapilému 57letému muži. Proto zřejmě započal slovně a poté i fyzicky napadat obsluhu i hosty baru," řekl mluvčí ostravských strážníků Jindřich Machů. 

Vzhledem k tomu, že muž svou agresi následně obrátil proti zakročujícím strážníkům, byl vyzván zákonnou výzvou, aby zanechal svého protiprávního jednání. Výzvy neuposlechl a strážníci proto byli nuceni použít donucovacích prostředků. "Provedená dechová zkouška pak prokázala přes dvě promile alkoholu v dechu. Noc tak muž strávil na záchytce," doplnil k případu mluvčí. 

Zásah hasičů u smrtelného případu na ulici Horní v ubytovně hotelového domu Hlubina. 9. prosince 2020 v Ostravě - Hrabůvce.
Na ubytovně v Ostravě spadl muž z okna, na místě zemřel. Okolnosti šetří policie

Ke druhému případu vyjížděli strážníci krátce před zavíračkou do jednoho z barů v Ostravě - Hrabůvce. Obsluha baru sdělila zasahující hlídce, že chce uzavřít restauraci a jeden z hostů jí odmítá zaplatit útratu. Později zjištěný 51letý muž si naporoučel pivo a rum v celkové hodnotě 446,- Kč. Když pak měl zaplatit útratu, obsluze baru stroze sdělil, že svou útratu nezaplatí.

Hlídka „vykutáleného“ hosta předvedla na Policii České republiky. Tam se strážníkům přiznal, že do baru již přišel s vědomím, že nemá na zaplacení útraty. S jeho nápadem, že dneska bude pít na účet podniku, se však zjevně neztotožnila obsluha baru.

Případy obou mužů se bude zabývat příslušný správní orgán.