Stálou služebnu by si mohli bruntálští městští strážníci zřídit v supermarketu Kaufland, kam museli několikrát zajet řešit drobné krádeže.

K těm kurióznějším případům řadí strážníci zadržení pětatřicetiletého muže a o rok mladší ženy. Na lup se vydali tito rodinní příslušníci společně, muž si schoval zboží za 140 korun, ona chtěla odejít bez placení s věcmi za 77 korun. Oba však skončili v rukou bdělé ostrahy.

„Dostali každý blokovou pokutu čtyři sta korun a oba ji zaplatili na místě. To se nestává, aby na místě zaplatili oba,“ podotkl šéf bruntálských strážníků Pavel Petr.

Ten den jeli strážníci do obchodního domu ještě jednou, vpodvečer se tu pětapadesátiletý muž neúspěšně pokusil ukrást energetický nápoj v ceně čtyřiadvaceti korun. Za to vyfasoval pokutu tři sta korun.

Mnohem hodnotnější zboží si vybral v pátek 26. června třiadvacetiletý nenechavec, v batohu se pokoušel přes pokladny pronést žehličku za 1499 korun. „Dostal tisícikorunovou pokutu, kterou na místě nezaplatil To je maximum, více už uložit nemůžeme,“ konstatoval Pavel Petr.

Ani Billu nenechali drobní zlodějíčci minulý týden bez povšimnutí. V pátek se odtud pokoušel dvaadvacetiletý mladík bez placení odnést čokoládu za dvacet korun. Výstrahou mu snad bude dvou set korunová pokuta.