Po dvou letech si můžou vydechnout obyvatelé domu na Zámeckém náměstí. Od 18. července se jim po baráku neplazí had. Po půl páté ráno plaza odchytili v dětském pokoji jednoho z bytů městští policisté za vydatné pomoci majitele bytu. Had ukrývající se za skříní skončil v pytli, ve kterém jej převezli na služebnu.

„Do druhého dne se strážníkům podařilo pro hada, z kterého se vyklubala korálovka, najít nový domov. V pátek 18. července odpoledne si ho do péče převzala zkušená chovatelka,“ řekla mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Hoši pytlačili pod mostem

O den později strážníci nachytali dva kluky ve věku 12 a 16 let, kteří odpoledne bez patřičného povolení pytlačili pod mostem u Kauflandu ve vodách řeky Opavy. Mladí pytláci z Textilní ulice ale žádné ryby nechytili. Proto jim městští policisté jen důrazně domluvili. Upozornili je, že je v případě dalšího pytláctví nahlásí správnímu orgánu.

Vysklil bufet a poté utekl

Skleněné dveře vedoucí do bufetu v Hypernově rozmlátil opilec ve stejný den po 16. hodině. Následně vzal nohy na ramena. „Strážníci v bufetu převzali popis pachatele a vzápětí ho našli na břehu řeky Opavy v blízkosti restaurace U Jezu. Přivolali policisty a dvaatřicetiletého muže jim předali,“ konstatovala Dita Círová.

Rozkopával koše a přitom vyřvával

Vulgarismy nešetřil pijan, který se ubíral 17. července odpoledne po Revoluční ulici ve směru k Hlavnímu nádraží. Přitom rozkopával popelnice. Strážníci jej zastavili na Zacpalově ulici a vyzvali jej, aby po sobě uklidil. „Opilec jejich příkazu uposlechl a na zpáteční cestě zvedl stojan na kola před prodejnou s barvy a laky a dále popelnici před zastavárnou. Potom se vydal opět na cestu k domovu,“ uvedla Dita Círová.

Ženu napadl její přítel

Strach ze svého sedmatřicetiletého přítele měla 18. července po 16. hodině třicetiletá žena z lokality SPC. Přišel k bytu, kde se ženou žije opilý, a vyhrožoval. Městští policisté jej našli ve sklepě. „Poučili ho, že pokud bude ve svém chování pokračovat, bude převezen na záchytku a vzhledem k tomu, že nešlo o první případ, může být jako pachatel domácího násilí vykázán ze společně obývaného bytu,“ informovala Dita Círová.

Kradl plechy na střeše

Měděných plechů ze střechy vily sousedící s areálem Pegy se zachtělo 15. července před třetí hodinou ráno na Textilní ulici neznámému pobertovi. Strážníci si vyžádali asistenci hasičů, kteří na místo dorazili s výsuvným žebříkem. Zloděj ale stačil včas zmizet.