Nejvyšší částka, kterou okradený zoufalec policii nahlásil, byla téměř třicet tisíc korun. Muž z Rýmařovska nic zlého netušil, věci si i s penězi odložil do skřínky a šel si zaplavat. Spokojeně se vrátil a vyrazil doplnit kalorie do restaurace, až tady při placení zjistil, že něco nehraje. A měl pravdu, peníze z peněženky byly pryč. Tento případ se odehrál loni v červnu, a není bohužel, co se týče záhadných ztrát peněz ze zavřených skříněk v bruntálském wellness centru, nijak ojedinělý.

Z těch posledních se jedná například o dvě krádeže na konci prosince a dalších pět na začátku ledna. Průběh je vždy stejný, návštěvníci si věci odloží do skříněk a jdou si zaplavat, když se vrátí, skříňku hodinkami s čipem zase otevřou.

Obvykle ještě v tuto chvíli nevypadá nic podezřele. Zloděj si počíná mazaně, v době nepřítomnosti návštěvníků jim podle všeho proslídí peněženky, vybere peníze a pak zase všechno hezky urovná, aby to nerazilo majitele do očí. Své o tom ví i šestadvacetiletý muž z Bruntálska.

Zloděj na krádeže nepotřebuje moc času

„Ve středu 5. ledna zjistil, že mu dosud neznámý pachatel během hodiny z peněženky v uzamčené skříňce odcizil finanční hotovost ve výši tři tisíce korun,“ řekla bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

O celkem sedm tisíc byli po odchodu z bazénu lehčí také další dva muži v rozmezí pouhých čtyř dní. Jako poslední se policii přihlásil 15. ledna dvaačtyřicetiletý muž, který postrádal šest a půl tisíce korun.

Policisté prověřují různé varianty

Policisté na případu vzhledem k opakování krádeží neustále intenzivně pracují a ve spolupráci s městem přijali bezpečnostní opatření. „Prověřujeme několik variant, jak může ke krádežím docházet. Opětovně přijmeme i různá opatření, která by krádežím měla zabránit,“ upřesnila policejní mluvčí Pavla Tušková.

Objevily se spekulace, že by za krádežemi mohlo stát nedostatečné zaopatření čipových zámků na skříňkách, mluvčí radnice Jiří Ondrášek to ale razantně popírá: „Případy nejsou uzavřeny a nyní je vyšetřuje Police ČR. Lze však prakticky vyloučit, že by šlo o nedostatek v zabezpečení skříněk čipovými zámky.“

Cennosti si můžete dát do trezoru

Doplnil také, že wellness centrum vyšlo zákazníkům vstříc a od počátku týdne jim nabízí zcela zdarma uskladnění cenností a finanční hotovosti v zabudovaných trezorech na recepci.

Oproti dřívějšku odpustili poplatek deset korun za využití trezoru. Je tedy v zájmu samotných plavců, aby si do šaten nebrali cennosti. I přes veškerou snahu, především vzhledem k vysoké návštěvnosti a velkému množství lidí, kteří tady denně projdou, může dojít k něčemu podobnému prakticky kdykoli.

„Návštěvníci by měli těmto nepříjemnostem předcházet,“ uzavřel mluvčí Ondrášek.