Dveře vyštípavali dva muži snědé pleti narození ve věku třiačtyřicetiletého a jednatřicetiletého muže. Oba bydlí právě v oblasti bývalých kasáren. „Za pomoci sekáčku a kladívka se snažili překonat dveře na holobytu,“ řekl velitel městské policie Pavel Petr který potvrdil, že podobný případ se udál na stejném místě už před půl rokem.

„Zloději šli zřejmě tak jak je obvyklé po topných tělesech, už dříve vytahali ze zdi hliníkové a měděné dráty, vodovodní baterie a jejich části z mosazi, okapy, prostě všechno z kovů,“ pokračoval velitel Pavel Petr. Naposledy pobertové též využili opuštěnosti místa a vydali se pro materiál, jež by šel zpeněžit ve sběrných surovinách. Navíc je prostor v noci zcela ve tmě, veřejné osvětlení instalovat do zóny je úplným nesmyslem.

„Jeden z dvojice se pokoušel strážníkům utéct, nakonec oba omezili na svobodě a přivolali hlídku státních policistů,“ uvedl Petr Pavel. Nyní probíhá vyšetřování, zda je zlodějna pouhým přestupkem či trestným činem. Rozhodující je výše hraniční škody, kterou zákon stanovuje na pět tisíc korun. „I s prací vyšla opravou vyšla na pět a půl tisíce korun,“ vyčíslil velící strážník Petr.

Dveře do holobytu zlodějíčci ze západní lokality nepáčili klasickým způsobem, amatérsky se snažili dostat dovnitř před všechny dřevěné vrstvy. Foto: Městská policie Bruntál

Dveře do holobytu zlodějíčci ze západní lokality nepáčili klasickým způsobem, amatérsky se snažili dostat dovnitř před všechny dřevěné vrstvy.
Autor: Městská policie Bruntál