Poněkud zamotaný případ se odehrál na začátku září v jedné pivnici ve Vrbně pod Pradědem. Třiatřicetiletý muž si sem přišel zahrát na výherních automatech. Hrou a přísunem alkoholu byl ale natolik pohlcen, že přestal vnímat své okolí a nevšímal si, co se kolem něj odehrává. Toho využila sedmapadesátiletá obviněná a v nestřeženém okamžiku hráči sebrala z kapsy kalhot peněženku.

„V zápětí ji předala poblíž stojícímu obviněnému. Ten z ní měl odcizit osm tisíc korun,“ popsala, jak se situace vyvíjela, bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Pachatel si tedy vybral peníze a peněženky se hned zbavil, hodil ji zpět k nohám poškozeného. Ten se právě vzpamatoval z hráčského opojení, krádež zaregistroval a začal se peněženky okamžitě dožadovat. „Obviněný následně předal peníze dvěma mladším spoluobviněným, které odešly na toaletu a tam finance uschovaly,“ vylíčila, co následovalo, mluvčí Tušková.

Poškozený se nenechal jen tak lehce uchlácholit, postřehl, že peněženku sice zpět má, ale prázdnou. Neponechal nic náhodě a vše oznámil policii. Rychle zareagoval a nechal také zavřít celou restauraci. Prohledal ji, avšak neúspěšně, peníze nenašel. Obviněný muž pokračoval po chvíli i se dvěma mladšími obviněnými ženami do další místní restaurace. Ovšem tentokrát pili na účet poškozeného, útratu platili za jeho peníze.

„Policejní komisař v těchto dnech zahájil trestní stíhání proti všem čtyřem pachatelům. Muže a nejstarší ženu stíhá pro přečin krádeže a dvě mladší ženy, dvacetiletou a devatenáctiletou, pro podílnictví krádeže,“ uzavřela Tušková.