„Rdoušením způsobil oběti krevní výrony na měkkých tkáních v oblastí hrtanu, zlomeninu chrupavky štítné. Navíc tím uzavřel dýchací cesty oběti,“ stojí v obžalobě.

Mrtvé tělo pak nejprve převezl v kufru svého auta, odvezl a pohodil v lese v Karviné-Dolech. Poté jel do bytu oběti v Havířově, zřejmě v domnění, že tam najde nějaké peníze. Nic ale z bytu neodnesl.

Volební štáb strany ČSSD, 9. října 2021 v Ostravě.
V Ostravě se sešla „pátá kolona“ ČSSD. Známe pohled zevnitř na problémy strany

Ve 14 hodin nastoupil odpolední směnu, z práce se ale uvolnil v 18 hodin, jel koupit krumpáč a rýč a v noci přijel do Karviné vykopat hrob. Do něj tělo uložil a místo zamaskoval kapradím. Obžalován je z vraždy, loupeže a omezování domovní svobody a hrozí mu 17 až 20 let, případně i výjimečný trest.

Vrah uznal svou vinu

Obžalovaný se s poškozenou znal z práce v jednom ostravském skladu a už několik let spolu udržovali intimní kontakt. Poté, co zmizení dvaačtyřicetileté ženy z Havířova ohlásil její manžel, G. se sám přihlásil na policii a k činu se přiznal.

„Ulevilo se mi, když to vyšlo najevo,“ prohlásil. Při včerejším zahájení hlavního líčení nevypovídal a využil institutu uznání viny. V takovém případě se nebude pokračovat v dokazování. Soud pouze vyslechne manžela a příbuzného poškozené ženy a soudní znalce z oboru psychiatrie.

Chtěla prý při sexu tahat za vlasy a škrtit

Ve výpovědi v přípravném řízení obžalovaný uvedl, že jeho milenka byla velmi náruživá a měla ráda drsnější sexuální praktiky, například tahání za vlasy, vulgární mluvu a škrcení. Kvůli intenzivnějšímu prožitku. „Já ale toto odmítal a poprvé jsem ji při sexu přiškrtil právě tehdy,“ sdělil při výslechu vyšetřovatelům muž. Protože využil svého práva nevypovídat, jeho výpověď soudkyně předčítala.

Volební štáb strany SPOLU, 9. října 2021 v Ostravě.
Dění ve volebních štábech v Ostravě: Piráti na Stodolní, SPOLU v Modrém domě

Při svých výpovědích na policii přiznal, že měl finanční problémy a peníze si půjčovat. Rád a hodně totiž sázel.
Půjčila mu i jeho milenka – dvakrát padesát tisíc. „Splácel jsem jí to po částech, většinou z výplaty,“ řekl. Žalobce tvrdí, že jeho dluh v době vraždy byl asi 60 tisíc korun.

A právě dlužné peníze podle žalobce stojí i vraždou. „Počínání obžalovaného bylo úkladné a předpřipravené. Odstraněním milenky, které dlužil, chtěl smazat svůj dluh,“ tvrdí žalobce Michal Król.

Obžalovaný rozvedený otec dvou dětí původem ze Znojma nesouhlasí s výší trestu. U soudu pouze prohlásil, se omlouvá a že je mu to líto.