Když přišli pracovníci kina Mír 70 v Krnově v sobotu ráno do práce, vše vypadalo v pořádku. Do budovy totiž nevstupují přes hlavní dveře, ale bočním služebním vchodem. „V pátek jsme skončili poslední promítání, a když kolem 23. hodiny odcházel poslední personál, vše bylo v pořádku,“ vysvětlil Pavel Tomešek, vedoucí krnovského kina.

Na druhý den, ještě za tmy, přišly do práce uklízečky, aby sál uklidily na další představení. Do budovy vcházejí bočním vchodem, hlavní dveře otevírat nemusejí. „Teď bych měl být vděčný nepořádníkům. Lidé totiž při odchodu z kina odhazují na chodník nedopalky, vstupenky nebo papírky od bonbónů. Uklízečky tedy mají za úkol, až uklidí vnitřní prostory, zamést i chodník. Bylo už naštěstí světlo, tak si chybějících roštů všimly,“ pokračoval Tomešek Personál, který přichází na večerní představení také používá vchod pro zaměstnance, dveře pro návštěvníky se odemykají a otevírají potom zevnitř.

„Teď už bývá brzy tma, uvaděčky by nemusely docela hlubokou díru po roštech ani zaregistrovat a nepříjemný úraz mohl být na světě,“děsil se Pavel Tomešek, kterému všímavý personál okamžitě zcizení nahlásil. Kvůli pojišťovně ohlásil vedoucí ztrátu na oddělení policie a začal zajišťovat provizorní zakrytí děr před vstupními dveřmi do kina.

„Volal jsem okamžitě také strážníkům, abych je poprosil, zda by v nočních hodinách nevěnovali kinu zvýšenou pozornost. Vím, že se dnes krade vše,“ popsal další postup Tomešek. Strážníci se do kina vydali okamžitě, aby se na dohledu domluvili a prohlédli okolí kina. Za chvíli se s pochůzky vrátili i s dobrou zprávou, chybějící rošty nalezli úhledně poskládané asi o osmdesát metrů dál za kinem. Možná šlo o hloupý vtip, ale pravděpodobně si pachatel připravil rošty na odvoz, až bude v pondělí mít sběrna otevřeno.

„Již delší dobu se snažíme najít peníze, abychom dnes přežité rošty nahradili účinnější čistící zónou,“ ukončil Pavel Tomešek. Rošty mají přibližně padesát let, jsou místy prorezivělé a zub času se podepsal i na nosném rámu. Tento případ možná jejich výměnu za modernější náhradu urychlí.