Ano, jsem vinen. Takto zazněla před opavským okresním soudem slova osmatřicetiletého Lukáše Plevy z Bolatic, který letos 23. března zavinil na Ratibořské ulici tragickou nehodu sanitky Rychlé zdravotnické pomoci. Od soudu odešel s podmíněným trestem čtrnácti měsíců s osmnáctiměsíční zkušební dobou, během níž se nesmí dopustit žádného trestného činu, zákazem řízení motorových vozidel na tři roky a finanční náhradou škody manželce zemřelého.

Havárka sanitky vzbudila tehdy zájem všech médií v republice a otřásla celou opavskou veřejností.

Jak k tragické nehodě došlo? Sanitka jela dopoledne po Ratibořské ulici k pacientce do Velkých Hoštic. Ve stejnou dobu vezl Lukáš Pleva v Renaultu Laguna pětiletou kamarádku své dcery. Při odbočování na křižovatce za Švédskou kaplí nečekaně zkřížil sanitce cestu. Nastal střet, po kterém vjel sanitní mercedes na chodník, srazil tam pětasedmdesátiletého náhodného chodce a narazil do sloupu veřejného osvětlení. Renault prorazil plot rodinného domku a zastavil až na zahradě.

Na chodníku zůstal ležet mrtvý senior a v sanitce byl zaklíněný zdravotník na místě spolujezdce. Další účastníci nehody neměli vážnější zranění a byli jednorázově ošetřeni. K pacientce byla vyslána náhradní sanitka, ale pomoci jí už nemohla. Pitva prokázala, že na zástavu srdce a zánět plic zemřela ještě před havárií.

O případu jsme vás informovali ZDE.