Během policejní razie, která proběhla ve středu 29. června, zadržel krnovský „toxi tým“ tři muže z Krnova ve věku 22 až 34 let. Ti prodávali uživatelům drog nejen vlastnoručně vypěstovanou marihuanu, ale také tvrdou drogu: nebezpečný pervitin.

Při domovních prohlídkách policisté nalezli a zajistili velké množství sušené rostlinné hmoty, digitální váhu, vybavenou pěstírnu, skoro dvě desítky rostlin marihuany a chemikálie určené k výrobě drog. Zajištěný materiál kriminalisté zaslali k odbornému zkoumání.

„Nejstaršího ze zadržených mužů policejní komisař obvinil z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, a hrozí mu trest odnětí svobody do výše pěti let,“ uvedla bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Další dva mladíci jsou pro policisty známé fi rmy. Tito recidivisté byli už v minulosti za obdobnou trestnou činnost stíháni. Oběma hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Policejní komisař je obvinil také z toho, že na Krnovsku letos distribuovali narkomanům pervitin. Drogu většinou prodávali za částku od dvou set do tisíce korun za jeden gram.

Nejstarší z obviněných podle zjištění kriminalistů od roku 2008 do června letošního roku pěstoval rostliny konopí ve speciální pěstírně hydroponní metodou. Marihuanu sklízel, sušil, užíval pro vlastní potřebu a také prodával. Většinu sušeného konopí mu policisté zabavili při domovní prohlídce. Obviněný čtyřiatřicetiletý muž pěstoval rostliny doma na balkoně a na zahradě, kde je policisté zajistili.

„Dva z obviněných jsou stíháni na svobodě, v případě dvaadvacetiletého muže kriminalisté podali návrh na jeho vzetí do vazby,“ prozradila Pavla Tušková.