Poslední zloděj ze čtyřčlenného gangu už skončil v rukou policistů. Teprve čtrnáctiletý výrostek spolu se svými třemi komplici ve věku od 14 do 19 let kradli auta, projížděli se jimi po Bruntále i v Ostravě a jedno také nabourali. K tomu také kradli.

Tři ze čtyř chmatáků obvinili bruntálští kriminalisté mezi 22. a 24. červnem z krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění ve formě spolupachatelství či pokusu. Dva ze čtveřice ve věku 14 a 15 let se vydali 20. června na ulici K.H. Máchy v Bruntále, kde vykradli Škodu Favorit. Sebrali igelitovou tašku s různými potravinami a dětskou brokovnici na kuličky. Záhy se s dalšími dvěma kumpány vydali na Zahradní ulici.

U tamního autobazaru vysadili z pantů dveře brány a zmocnili se automobilu peugeot. Projížděli se Bruntálem a následně jej zaparkovali zpět. „Na stejném místě si ale vzali favorit a s tím odjeli do Ostravy na diskotéku. V ranních hodinách 21. června se vrátili z Ostravy do Bruntálu a v odpoledních hodinách způsobili na Nádražní ulici dopravní nehodu,“ řekla policejní mluvčí Pavla Tušková.

Zřejmě toho napáchali mnohem víc

Z místa střetu ujeli a favorit odstavili před vlakovým nádražím. Vyskákali a vzali nohy na ramena. Měli ale smůlu, celou dobu je sledoval a pronásledoval policista, který ač v civilu, jel za nimi vlastním vozem a jednoho z darebáků odchytil. Další dva chvíli na to zadržela policejní hlídka. Poslední, čtrnáctiletý zlosyn unikal strážcům zákona až do středy 24. června, kdy jej zatkla hlídka z bruntálského obvodního oddělení.

„V průběhu šetření policisté zjistili, že mladíci vnikli ještě do dalších dvou vozidel, a to na Pionýrské ulici v Bruntále. Prohledali felicii, ale nic neodcizili, protože byli vyrušeni majitelem, a tak vnikli do formana, který nastartovali a opět s ním chvíli jezdili,“ uvedla mluvčí Tušková.

Jen v Bruntále naškodili za dvaatřicet tisíc korun. A nebyl to zřejmě poslední hřích členů gangu. Podobné trestné činnosti se dopouštěli i na Jesenicku.