Déle než rok týral svou maminku dvaapadesátiletý muž z Rýmařovska. Nyní už sedí za mřížemi

Ústrky a bití musela nešťastná žena strpět od loňského června do letošního července. Syn se k ní choval obzvlášť hrubě, urážel ji, vyhrožoval zabitím, nadával ji a tloukl. Nezastavily jej ani dveře jejího bytu, několikrát k ní domů vnikl násilím. Agresivní byl vždy pod vlivem alkoholu a na matku byl sprostý, vulgárně ji urážel, demoloval zařízení bytu, strhával garnýže, rozhazoval její oblečení po bytě a požadoval po ní peníze.

Nerozpakoval se jít ani tak daleko, že ženě, která jej přivedla na svět, hrozil několikrát smrtí a dokonce od toho ani neměl daleko. „Přiložil jí na obličej polštář, shodil jí na zem, pěstí jí několikrát udeřil do obličeje a škrtil jí,“ popsala mužovo řádění policejní mluvčí Pavla Tušková.

Lékařům matka tvrdila, že se zranila sama

„Jednou dokonce vytáhl kuchyňský nůž, který jí přiložil ke krku a vyhrožoval jí zabitím. Ženě se podařilo využít chvilky a z bytu utéct,“ uvedla Pavla Tušková, jak skončila návštěva syna u své matky.

Ta s některými zraněními musela dokonce na ošetření do nemocnice, ale lékařům tvrdila, že si je způsobila sama.

Naposledy nevděčný syn napadl svou matku na počátku tohoto měsíce. Po nahlášení případu jej policisté zadrželi a obvinili. Výčet je docela početný. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání pro trestné činy násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, ublížení na zdraví, vydírání a týrání osoby žijící ve společně obývaném bytě nebo domě.

Muž už skončil za mřížemi, soudce jej poslal do vazby, protože to nebylo poprvé, co se takhle choval k mamince. „Matku týral a bil i v předchozích letech, za což byl již policisty stíhán a čeká ho soud,“ potvrdila Pavla Tušková. Hrozí mu trest odnětí svobody až do výše osmi let.