Přestože při domovní prohlídce policie zajistila v sídlištním bytě revolver a tři dlouhé palné zbraně, větší množství střeliva a obvinila střelce ze čtyř trestných činů, státní zástupce v tomto případě neshledal důvod pro vazbu.

„Cestou státního zástupce podali policisté okresnímu soudci návrh na dodání obviněného do vazby. Státní zástupce návrh na vzetí obviněného do vazby neakceptoval a muže propustil," konstatovala policejní mluvčí Daniela Vlčková. Případ osmi rozstřílených aut parkujících kolem hřbitova policie kvalifikovala jako trestné činy poškozování cizí věci, výtržnictví, nedovoleného ozbrojování a obecného ohrožení. Muži za ně hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Sousedé ze sídliště E. Hakena až dosud znali obviněného Milana P. jako slušného, spořádaného a bezproblémového člověka. Proto jeho noční snajperské extempore považují spíše za jednorázový úlet.

Domovní prohlídka u Milana P. odhalila různé zbraně a munici. Díky tomu si kromě poškozování cizí věci, výtržnictví a obecného ohrožení navíc vykoledoval obvinění z nedovoleného ozbrojování.

„Je to nenápadný člověk, kterého si ani nevšimnete. Dobře vychoval syna i dceru. Ta noční střelba, to musel být podle mě nějaký úlet, nejspíš pod vlivem alkoholu. Do hlavy ale nikomu nevidíte. Možná takto zkratově reagoval na nějaké psychické problémy. Prý špatně nesl rozvod, ale já jsem si u něj žádné změny v chování nevšimla. Když jsme se potkali, choval se úplně normálně. Rozhodně to není žádný gauner," uvedla jedna ze sousedek.

Práce policistů na tomto případu nekončí. „Dále budou pokračovat ve výpovědích svědků a vyhodnocovat získané informace. V současnosti očekávají výsledky balistických expertiz," uzavřela Daniela Vlčková.

POZNÁMKA: Šílený střelec

Poprvé od tornáda se Krnov objevil ve všech médiích. Štáby novinářů před hřbitovem fotily a natáčely šest prostřílených aut v řadě. To sedmé, červené auto na konci, do kterého už žádný z projektilů nedoletěl, patří mým příbuzným. Proto tu střelbu beru poněkud osobně.

Ještě víc osobně ji bral tatínek jednoho z krnovských strážníků, který mi rozčileně telefonoval hned po televizních novinách. Jeho syn byl totiž v hlídce, která na místě zasahovala jako první. Strážníci našli prostřílená auta a v protějším domě na balkoně zahlédli podezřelého muže.

Komunikovali s ním až do chvíle, než případ i možného střelce předali kolegům 
z republikové policie. Ta pak ráno do bytu pro ozbrojeného pachatele poslala speciální zásahovou jednotku těžkooděnců.

Volající pán si při sledování zpráv uvědomil propastný rozdíl ve vybavení městské a republikové policie. Přestože strážníci nemají k dispozici ani jedinou neprůstřelnou vestu, museli čelit magorovi s kvérem, který na ně měl z balkonu výhled jak z posedu.

Amerika už zažila šílené střelce na několika školách i na premiéře Batmana. Různí podivíni pálili do neozbrojených lidí v Německu, Norsku a dokonce i v Bratislavě. 
U nás to zatím šílení střelci berou tak nějak po našem. Hlasujte, zda si titul typický český šílený střelec zaslouží kuličkový atentátník 
z Chrastavy, muž, který vzduchovkou sejmul bišonka v Úvalně, nebo pan Milan, kterému se evidentně nelíbí způsob parkování 
u hřbitova.