Obyvatele Hřbitovní ulice a krnovského sídliště E. Hakena v noci mezi jednou a druhou hodinou vzbudila střelba. Ráno, když se děti potřebovali dostat do školy a dospělí do zaměstnání, byla celá oblast uzavřena.

Blízká škola na Dvořákově okruhu musela ráno přerušit vyučování a žáci se shromáždili v tělocvičně. Policisté dávali místním pokyny, že se mohou na opačnou stranu uzavřené oblasti bezpečně dostat pouze oklikou po Pivovarské ulici. Některým dámám a dětem nabídli odvoz policejním autem do bezpečí.

Poté, co na místě odvedli svou práci zakuklenci ze zásahových jednotek, byla konečně zóna otevřena a krátce po deváté hodině řidiči začali zjišťovat kdo má auto rozstřílené a kdo z nočního dramatu vyvázl bez újmy.

„Dcera se sem právě nastěhovala, jsou to sotva dva týdny. Ještě si pochvalovala, jaká je to klidná lokalita. V noci ji vzbudili hrozné rány. Bylo jich hodně a rozléhalo se to rychle za sebou. Měla pochopitelně strach, nikdo nevěděl co se děje. Na sídlišti to probudilo spoustu lidí. Dcera se poradila se sousedem a pak společně zavolali policii," popsala noční drama žena, která před hřbitovem zjišťovala rozsah škod způsobených noční střelbou do aut.

„V noci dcera ještě nevěděla, že se jí to týká osobně. Teprve ráno zjistila, že má také rozstřílené auto. Kulka k ní prolétla bočním okýnkem přes sousední zaparkované auto. Že je bez auta zjistila až když potřebovala zavést dítě do školky až na Hlubčickou," dodala žena.

„Prý na zaparkovaná auta střílel magor, co bydlí v sousedním vchodu. Nikdo neví, zda ze vzteku, pro zábavu nebo mu prostě hráblo. Prostě jen tak střílel z okna paneláku směrem na hřbitov. Je to nějaký Milan P., ale já i ostatní sousedé ho známe jen od vidění. Prý je to ten, co ho kolem deváté zásahovka vyváděla z bytu jen v trenkách," popsal situaci svědek ze Hřbitovní ulice.