V pondělí 14. července na Olomoucké ulici z nákladního vozidla, které tudy projíždělo, popadaly cihly. Spadly na vozovku a auto. Dopravní nehodu zaznamenali městští policisté po půl čtvrté odpoledne. „Hlídka městské policie usměrňovala dopravu po dobu, než došlo k vyřešení případu ze strany Policie České republiky a následného odklizení cihel z vozovky,“ informoval ředitel Městské policie v Bruntále Pavel Petr.

Další havárie se udála ve středu 16. července před osmou hodinou ráno na ulici Jana Žižky. Jednadvacetiletá řidička Mazdy zde neobratně parkovala, přičemž poškodila Škodu Octavii. Žena z místa nehody odešla. Její počínání sledoval muž, který nehodu oznámil strážníkům. Ti informovali majitelku nabouraného auta a na kolo Mazdy připevnili botičku, čímž chtěli zabránit útěku viníka. Nepozorná řidička se ke svému autu vrátila kolem desáté hodiny a uznala své provinění. S majitelkou nabourané škodovky se na dalším řešení situace pak v klidu domluvila.

O dva dny později se na lince 156 dotazoval pracovník Kauflandu, zda nemohou strážníci nechat odtáhnout havarovaný favorit, který už déle než týden stojí na parkovišti u obchodního domu. Hlídka při pátrání po vlastníkovi vozu zjistila, že patří devětačtyřicetiletému muži z Ostravy. Ten sem vůz odstavil poté, co ho naboural pod vlivem alkoholu. Motorista pak zmizel neznámo kam. Jelikož se nezdržuje v místě trvalého bydliště, nepodařilo se jej strážníkům kontaktovat. „Městská police tak nemá žádnou možnost k odtažení vozidla z parkoviště,“ konstatoval Petr.

Do restaurace hotelu Slezan se vypravila na základě telefonického oznámení hlídka strážníků v úterý 15. července před dvaadvacátou hodinou. Pětatřicetiletý muž zde, údajně odmítal zaplatit útratu. Strážníci zjistili, že host podniku si zapomněl osobní věci i s peněženkou u přítelkyně. Pro ty si později zašel a svůj dluh vyrovnal.

Pokutu 400 korun musela zaplatit obsluha restaurace U Tržnice ve čtvrtek 17. července. Číšnice totiž prodala cigarety čtrnáctileté dívce. Matka děvčete to zjistila a informovala městskou policii. Servírka tvrdila, že myslela, že má mladá slečna cigarety pro rodiče.

V pátek 19. července před šestnáctou hodinou se strhla hádka mezi štamgasty restaurace Na Štábu. Městští strážníci, kteří sem byli přivoláni, konflikt urovnali domluvou.

Zuzana Pršalová