Výhrůžky sebevraždou a absence v zaměstnání byly důvodem, proč v pondělí 22. srpna ve dvě hodiny odpoledne požádala krnovskou městskou policii o pomoc žena, jejíž osmatřicetiletý známý nepřišel do práce a nedal o sobě vědět.

Strážníci marně zvonili na dveře mužova bytu, proto si na pomoc na náměstí Hrdinů přivolali hasiče. Ti se do bytu dostali přes balkón a otevřeli dveře. Muže zde našli, ležel na pohovce a tvrdě spal. Zvonění na dveře ani telefon neslyšel, protože byl opilý.

Senior byl v nemocnici

S obavou o život svého známého se na krnovskou městskou policii obrátila ve čtvrtek 25. srpna odpoledne žena ze Sídliště pod Cvilínem. „Uvedla, že sedmdesátiletý muž již asi týden nevychází z domu, nebere jí telefon a ona má strach, aby se mu něco nestalo. Prostřednictvím Policie ČR strážníci zjistili, že senior je hospitalizován v nemocnici a tuto skutečnost starostlivé ženě sdělili,“ popsala další příhodu mluvčí Městského úřadu v Krnově Dita Círová.

Zmatená žena

V pátek 26. srpna po deváté hodině večer na krnovskou městskou policii telefonovala obyvatelka Sídliště pod Cvilínem s tím, že na zvonek od bytu jí neustále zvoní neznámá zmatená žena. „Strážníci zjistili, že se jedná o mentálně postiženou šestapadesátiletou ženu z Opavské ulice, kterou převezli do místa bydliště,“ uvedla Dita Círová.

Strážníci na fotbale

Na žádost Policie ČR byla v neděli 28. srpna po šesté hodině odpolední vyslána celá směna krnovských strážníků na fotbalový stadion, kde si pořadatelská služba nevěděla rady se skupinkou výtržníků, která dělala problémy při zápasu v kopané. Po příjezdu městské i státní policie se situace na stadionu zklidnila a věc dořešila Policie ČR.

Za zvonění pokuta

Zvláštní způsob zábavy si našli v noci na pondělí 29. srpna dva mladí lidé. V době kolem jedné hodiny po půlnoci několikrát zazvonili na zvonky bytů v domě na ulici M. Gorkého, vždy se schovali a z úkrytu pozorovali, co se bude dít. Jejich povyražení ale nemělo dlouhého trvání. Obyvatelé domu přivolali strážníky a ti povedené vtipálky zadrželi. Typicky dětská kratochvíle tak přišla devatenáctiletou dívku a stejně starého mladíka na blokovou pokutu.