Na podnapilého muže, který usnul v Krnově přímo v provozovně rychlého občerstvení ve Šmeralově ulici, byli upozorněni strážníci v sobotu 17. listopadu ve tři hodiny ráno. „Hlídka muže probudila a on se vydal k domovu,“ popsala událost mluvčí krnovské radnice Dita Círová.

Nebyl to jediný případ, kdy strážníci vyjížděli řešit problémy s opilcem. V sobotu 17. listopadu večer bylo městské policii Krnov rovněž oznámeno, že v baru Arcano byl napaden jeden z hostů.

Zraněný muž čekal na hlídku před provozovnou. Sdělil jí, že po útoku spadl na zem, udeřil se do tváře a krvácí. Pak odjel taxíkem nechat se ošetřit do nemocnice. Strážníci agresora našli sedět u barového pultu.

„Odmítl s hlídkou komunikovat a prokázat svou totožnost. Jak uvedla obsluha, násilník do baru přišel již v podnapilém stavu, byl od počátku ke svému okolí agresivní, vyléval na hosty alkohol a napadl muže, který strážníky přivolal,“ doplnila Dita Círová.

Jelikož opilec i přes několik výzev nechtěl podnik opustit, hlídka ho převezla nejdřív do nemocnice a následně do opavské protialkoholní záchytné stanice.

Cestou do Opavy se ve vozidle stále choval agresivně, pokoušel se za jízdy vystoupit a také při příchodu na záchytku vzdoroval a nechtěl se uklidnit. To mu ale nebylo nic platné, noc tam stejně strávil. Událost nyní bude mít dohru u přestupkové komise.