Obyvatelé z ulice K. H. Máchy přivolali bruntálské strážníky kvůli rozbitému oknu u vstupních dveří panelového domu. Prý okno vysklila rozjařená mládež. A skutečně, k rozbití skla se přiznala patnáctiletá dívčina a její o dva roky starší kamarád. Slečna tvrdila, že do kamaráda strčila, on ztratil rovnováhu a spadl na okno. Dvojice slíbila, že zaplatí zasklení, proto ji minula pokuta.

Sklo řinčelo i na obchodním domě Horal na Jesenické ulici. Nočnímu návštěvníku nedaleké putyky se zamotala hlava, propadl výlohou a zůstal ležet v bezvědomí na chodníku. S tržnou ranou na hlavě jej záchranáři přepravili na ošetření do sousedního Krnova. Náhradu škody má po uzdravení vyřešit s majitelem osobně.

Na rampách za domovem důchodců na Okružní ulici se vozila na kontejnerech pětice mladíků ve věku mezi patnácti a sedmnácti lety. Výrostci se strážníkům k rušení důchodců přiznali, ale pokorně odešli, proto je minula pokuta. Další parta musela odejít z rampy u městské knihovny kvůli halasení a popíjení alkoholu. Jednoho z nich ale už strážníci nepustili. Byl jím hledaný muž, který skončil v rukách státních policistů z obvodního oddělení.

Partičku v hospůdce na Slavoji nechtějí

S problémovou skupinkou se potýkají i v areálu hřiště kopané týmu Slavoj. Kvůli konfliktům partičku odmítají obsloužit v tamní hospodě. Strhla se trapná ublíženecká scéna, kterou zatli až městští policisté. Potížisty vykázali, ale ne na dlouho. Druhý den byli ti samí lidé zpátky a opět vyváděli, než je strážníci z fotbalového svatostánku vypoklonkovali. Problémy jsou i s bezdomovci, bivakujícími v areálu Podhorské nemocnice. I oni mohou mít na svědomí rabování opuštěné budovy bývalého kožního oddělení. „Tato budova není v majetku města,“ podotknul šéf strážníků Pavel Petr.

Strážníci se stávají i pomocníky motoristů. Řidič sanitního vozu jim hlásil, že nemůže vyjet od domu na Pionýrské ulici. Výjezd mu blokoval cizí osobní automobil. Městští policisté zjistili majitelku, a protože bylo půl šesté ráno, byli nuceni ji probudit, aby přeparkovala. Jinak by se saniťák nedostal do práce.

Náhodný chodec si všimnul o půl čtvrté ráno automobilu volkswagen, zaparkovaného na Nádražní ulici. Když viděl, že je vůz odemčený, neváhal a zavolal strážníky. Ti zjistili majitele, který si přišel auto uzamknout. I když ho nechal přes noc odemčené, nikdo se mu dovnitř nevloupal a o nic z kabiny jej neochudil.