Zorinka i štěně jsou v karanténě

Agresivní jezevčík Zorinka z Dlouhé ulice je pěkně potrápil. Fena se svým štěnětem pobíhala po sídlišti, štěkala a vrčela na kolemjdoucí. „Jde o známou firmu. Už několikrát jsem upozorňoval majitele, že nemůže chodit bez vodítka,“ konstatoval šéf bruntálských strážníků Pavel Petr.

Strážníci sebrali štěně a chtěli odvézt i Zorinku, ale ta se nedala. Nejprve se strážníky v zádech absolvovala kolečko kolem domu a pak vběhla dovnitř přímo do bytu jednoho z nájemníků. Ten ji musel vyhnat a pak se už po kratší honičce strážníkům fenku chytit podařilo. Oba psi byli odvezeni do karanténní stanice na třídě Práce, kde strávili pět nocí. Majitelé musí za jejich pobyt v karanténě zaplatit přes osm set korun a dalších jeden tisíc korun je stála pokuta.

Sháněli majitele tří zatoulaných koní

Za lepším se zřejmě vydali ve čtvrtek 9. října do Bruntálu tři koně ze Starého Města. Městská policie se o nich dozvěděla ve chvíli, kdy se pásli na louce u půjčovny motokár. „Přes veterináře jsme zjistili, komu patří. Majitel nevěděl, že mu utekli. Sedl na motorku a jel si je chytit,“ uvedl šéf městské policie.

V neděli se situace opakovala. Koně se opět vydali na pastvu k Bruntálu. Tentokrát došli na louku k benzínce na Staroměstské ulici.

Zuzana Pršalová