Výmluvy nachytaných, proč věc nezaplatili, i úkryty kradeného zboží někdy byly skutečně kuriózní. „Příkladem může být tvrzení čtyřiašedesátiletého muže, který byl minulé pondělí večer přistižen v supermarketu Albert s krabicovým vínem v rukávu bundy. Tvrdil, že si ho v obchodě řádně koupil dopoledne, nosil celý den v rukávu a teď, když si šel koupit večeři, to zapomněl u pokladny nahlásit,“ prozradila jednu ze zábavných historek mluvčí radnice Dita Círová.

V Kauflandu si zase devětapadesátiletý muž přelil mezi regály vodku z originál lahve do své příruční nádoby, prázdnou lahev vrátil na původní místo a prošel pokladnou, za níž byl zadržen pracovníkem bezpečnostní služby. Oba muži se budou ze svého chování zpovídat u přestupkové komise.

Bezdomovci popíjeli

Slunečné a teplé počasí, které panovalo v neděli vrátilo bezdomovce z úkrytů na obvyklá stanoviště v blízkosti supermarketů nebo obou nádraží. Ignorovali zákaz a popíjeli na veřejnosti alkohol a obtěžovali zákazníky nebo cestující. Jejich nevhodné chování museli v několika případech usměrňovat strážníci.

„Už ráno u Kauflandu, před obědem na autobusové zastávce u hlavního nádraží a odpoledne u supermarketu Albert,“ potvrdila Círová. Mezitím byli přivoláni do dvorního traktu hotelu Praha, kde popíjeli dva muži, známý krnovský bezdomovec a Polák z Petrovic, tak intenzivně, až si Polák způsobil tržnou ránu na hlavě.

Strážníci přivolali lékaře a protože zraněný muž byl agresivní, doprovodili ho na ošetření do nemocnice. Tam muž ošetření odmítl, podepsal revers a odešel směrem ke státní hranici.