„Nabyl obavy, že se jeho příteli něco stalo. Přestože mu nikdo neotvíral, bylo jasné, že uvnitř někdo je," řekl ředitel bruntálských strážníků Pavel Petr.

Příběh dopadl v rámci možností dobře. Kamarád žil, ale spadl z invalidního vozíku na zem a nebyl schopen se sám bez pomoci zvednout. Kamarád společně s hlídkou muži pomohli zpět na vozíček a bylo určitě dobře, že se událost obešla bez vážného zranění.

Museli pomáhat spícímu bezdomovci

Křísit museli městští policisté během týdne hned několik existencí zpitých pod obraz. Jeden z nich si ustlal u vlakového nádraží. Muž ve věku třiačtyřiceti let dostal pokutu za znečištění veřejného prostranství. Nedal si však říct a u nádraží usnul znovu, když jej časně ráno zmohla únava přímo pod venkovní světelnou tabulí," uvedl ředitel Petr. Opět jej strážníci museli ze země posbírat, a z místa vykázat.

Dobré srdce měli i další lidé

Dobré srdce prokázala též šestašedesátiletá žena, která odevzdala na služebnu městské policie nalezenou peněženku s více než dvanácti tisíci korunami. Strážníci kontaktovali majitele seniora, který si peněženku později na služebně vyzvedl.

„Na žádost Policie ČR strážníci vyjeli k muži ve věku okolo třiceti let, jehož v parčíku Komenského postihl záchvat. Přivolali rychlou záchrannou službu, která jej odvezla do nemocnice," popsal další případ s dobrým koncem ředitel.