Strážníci okamžitě rozjeli pátrání, telefonovali lékařům a snažili se majitelku kabelky vypátrat podle sériových čísel inzulínových per. S pomocí pracovníků společenského domu ji nakonec našli a o nálezu ji informovali.

Čtyřiadvacetiletý muž chtěl vyřešit své osobní problémy sebevraždou. Kolem dvanácté hodiny v pondělí 2. února si jej všimli kolemjdoucí, jak se motá v kolejišti na mostě u Marburku. „Muž se opil, rozbil láhev, střepem se řízl do ruky a čekal na vlak, kterým se chtěl nechat přejet,“ konstatoval jeden ze zasahujících černých šerifů. Strážníci mu ránu zaškrtili a s pomocí státních policistů muže dostali z mostu. Pak jej předali zdravotníkům.

Pěší hlídka řešila ve středu 4. února dopravní nehodu. Kolem dvaadvacáté hodiny přijíždělo z ulice 9. května na Jiráskovu ulici vozidlo značky Honda a před zraky městských policistů zavadilo zadní částí o zaparkovanou Škodu Felicia. „Hlídka řidiče zastavila a na havárii jej upozornila. Muž tvrdil, že si ničeho nevšiml,“ popsal situaci Pavel Petr. Strážníci zjistili totožnost majitele škodovky, aby se s ním viník domluvil na náhradě škody.

Rodinné spory musela řešit městská policie ve čtvrtek 5.února po druhé hodině ráno. V bytě na Jesenické ulici měl muž fyzicky napadnout svou nevlastní dceru. Zamkl se pak v pokoji, odkud vyšel až na výzvu policie. „Byl opilý, sotva se držel na nohou, nevlastní dceři pořád nadávala a tvrdil, že na něj útočila ona. Předvedli jsme jej na Obvodní oddělení policie ČR,“ dodal šéf bruntálských strážníků. Hrubián pak putoval na protialkoholní záchytnou stanici.

Zuzana Pršalová