Bruntál - Zboží za více než tisíc korun ukradla sedmnáctiletá dívka v Kauflandu. Měla v plánu si z prodejny odnést dětské dupačky, dětskou košilku, šaty, trička a další oblečení. Byla však dopadena pracovníky obchodu a předána do rukou strážníků.

Stejný osud potkal tři čtrnáctileté dívky. Ve stejné prodejně se snažily uzmout dívčí časopisy. Strážníci o jejich jednání informovali rodiče. Kuriózní výmluvu si vymysleli dva muži ve věku dvaatřicet a šestadvacet let, kteří se pokoušeli přivlastnit si cizí věc na ulici pod tratí v Bruntále. „Bylo nám oznámeno, že nedaleko tratě dva muži vykopávají ze země železný sloupek. Nebyli schopni prokázat, že k tomu mají povolení. Tvrdili, že sloupek je zbytečně zakopaný a narušuje ráz krajiny,“ prozradil Karel Hess z Městské policie v Bruntále.

Další incident strážníci řešili v herně Monako na Jesenické ulici. Tentokrát si je zavolal čtyřiašedesátiletý hráč, který tvrdil, že mu obsluha herny nechce vydat výhru. „Na místě bylo zjištěno, že muž se dožadoval výhry z Jackepotu, kterou ještě nevyhrál. Bylo mu obsluhou doporučeno, aby si přečetl pravidla. Na to se muž dožadoval vrácení peněz, které prohrál,“ pokračoval Hess.

Minulý týden se městská policie zaměřila také na pejskaře. V den státního svátku, ve čtvrtek 8. května mezi 6.30 a 7.30 hodin si na ně počíhala na Jaselské a Jiráskově ulici. „Kontrolováni byli tři majitelé psů. Nebyly objeveny žádné závady,“ pochválil pejskaře Hess. Pes byl hlavní postavou také v dalším případu. Tentokrát šlo o čtyřnohého miláčka ženy, která musela být kvůli akutním zdravotním problémům rychlou záchrannou službou odvezena do nemocnice. O jejího psíka se neměl kdo postarat, proto byla volána městská policie, která měla pomoci tuto nepříjemnou situaci vyřešit. „O psa se nakonec postarali sousedé,“ sdělil Hess.

Letité sousedské spory v bytovém domě na Nezvalově ulici vypluly najevo ve středu 7. května. V domě se stala havárie a přivolaný instalatér se musel dostat k potrubí, do nějž ústily stupačky. To však bylo umístěné ve sklepní kóji jednoho z nájemníků domu a ten odmítal sklep zpřístupnit. Tvrdil, že zrovna jede na chatu a prostor zpřístupní až se vrátí.

Mimo tyto případy strážníci minulý týden zasahovali u požáru palet, rozebírání auta i preventivně bezpečností akce zaměřené na podávání alkoholu mladistvým.