O tom, že na přechodu pro chodce není před auty v bezpečí, se v listopadu přesvědčila devatenáctiletá dívka. V těchto dnech zahájil policejní komisař Krnov trestní stíhání třiačtyřicetiletého řidiče, který jí právě zde způsobil svou nepozorností těžké zranění.

„Je mu kladeno za vinu, že se dne 24. listopadu loňského roku v Krnově na Husově náměstí dostatečně nevěnoval řízení vozidla Fabia a nesledoval situaci. Nedal přednost dívce, která šla po přechodu pro chodce a došlo ke střetu,“ popsala průběh nehody policejní mluvčí Pavla Tušková. Náraz byl tak silný, že chodkyně upadla na komunikaci a utrpěla těžké zranění. Léčení ukončila až v lednu tohoto roku. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až do výše dvou let nebo zákaz činnosti.

Řídil v zákazu a boural

Další trestní stíhání čeká pětapadesátiletého řidiče, který v Lichnově zavinil zranění třináctiletého dítěte. „Muž řídil 6. listopadu osobní vozidlo Škoda Octavia, ačkoli mu byl odňat rozhodnutím městského úřadu řidičský průkaz. Při jízdě z kopce a průjezdu pravotočivou zatáčkou nezvládl řízení, krátce usnul a vyjel s octavií mimo silnici,“ vyložila Tušková.

Zde narazil do zaparkovaného vozidla Rover. To jej však nezastavilo, pokračoval v jízdě a ještě narazil do zděného oplocení u rodinného domu, kterým projel. S automobilem se ještě převrátil na střechu a zůstal stát na zahradě.