Pohřešovaného starostu Rapotína Pavla Žerníčka, po němž policisté pátrali od minulého pondělí, našli bez známek života u Horního Města. Nedaleko našli policisté také vůz BMW, který patřil pohřešovanému.

Veškeré okolnosti úmrtí nyní prověřují bruntálští kriminalisté. „Kriminalisté se případem intenzivně zabývají, bližší informace zatím nelze sdělit. Byla nařízena soudní pitva k objasnění okolností úmrtí,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Šestašedesátiletý Pavel Žerníček odjel v pondělí 9. dubna v dopoledních hodinách z místa trvalého bydliště, od té doby o sobě nepodal žádnou zprávu a nebylo možné se s ním zkontaktovat. Policisté se s žádostí o pomoc při pátrání po něm a po jeho autě obrátili také na veřejnost.

Pavel Žerníček byl starostou Rapotína druhé volební období. Ve volbách do Poslanecké sněmovny na podzim loňského roku podpořil z 21. místa kandidátku Starostů a nezávislých.

Nebylo tajemstvím, že před nedávnem se dostala do ekonomických potíží Žerníčkova firma. Musela ji opustit většina zaměstnanců. Řádově šlo o desítky propuštěných.

Funkci starosty Pavel Žerníček od ledna ze zdravotních důvodů nevykonával a zastupoval ho místostarosta Bohuslav Hudec. Pavel Žerníček zůstal v pracovní neschopnosti kvůli psychickým potížím, které se prohloubily právě v souvislosti s ekonomickými problémy jeho firmy.

„K dalšímu fungování obecního úřadu a dalších orgánů se s ohledem na pietu vyjádřím až po vypravení pohřbu,“ sdělil místostarosta Rapotína Bohuslav Hudec.