Dispečink městské policie Krnov přijal oznámení, že před jednou z večerek americký stafordširský teriér zakousl křížence jezevčíka. Strážníci ihned vyrazili na místo.

„Strážníci viděli, že útočící pes je už přivázaný u schodů do prodejny. Od svědků následně zjistili, k čemu zde došlo. Do večerky nejprve vběhla žena s menším psem v náručí s tím, že se zde chtějí schovat před volně pobíhajícím teriérem, který na ně dorážel v blízkém parku. Zároveň upozornila, že agresivní pes běžel za nimi a venku napadl u zábradlí přivázaného křížence jezevčíka,“ popsal dramatickou situaci velitel Městské police Krnov Jaroslav Hlaváček.

Majitelka jezevčíka zrovna byla přítomná v prodejně. Když to uslyšela, okamžitě vyběhla ven. Snažila se svého psa bránit. Marně. „Zatoulaný americký stafordširský teriér ji ho vytrhl z náruče, odtáhl na silnici a zakousl,“ popsal hrůzný okamžik Hlaváček.

Čápi - ilustrační fotografie z archivu Deníku.
Opavsko: Otrava čápů jedem na hraboše potvrzena

Jednomu z přítomných svědků se pak podařilo útočícího psa uvázat na provaz a zadržet na místě do příjezdu strážníků. „Během čekání na odchytový vůz se na místo dostavila majitelka teriéra, která se o jeho útěku ze zahrady rodinného domu dozvěděla telefonicky od známého a vydala se ho hledat. Strážníci ženě popsali, čeho se její pes dopustil, a zároveň ji informovali, že celá záležitost bude předána příslušnému správnímu orgánu,“ uzavřel Hlaváček.

Americký stafordširský teriér je plemeno známé z prostředí psích zápasů, které byly oblíbené v Americe třicátých let. Za normálních okolností jde o velmi přátelské plemeno, miluje děti, ale pokud zaujme roli obranáře, je jeho síla odstrašující. V rukou nezkušeného majitele může být pro své okolí nebezpečný.

Kamion s nákladem o váze 40 tun uvízl na svažité louce v Úvalně.
Kdo zachrání kamion, který zapadl na louce? Starosta