Mnohde skáčou zvířata motoristům přímo pod kola, tak jako ve středu 6.55 hodin. Tehdy skočila srna mezi Horním Benešovem a hranicí okresu Opava přímo do jízdní dráhy nákladnímu automobilu ford.

„Sedmatřicetiletý řidič již nestačil zabrzdit a reagovat tak na zvíře, které vyskočilo z pravé silniční příkopy. Po střetu byla srna odhozena do levé silniční příkopy, kde zůstala uhynulá ležet,“ popsala událost mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová.

Hmotné škody dosáhly pěti tisíc korun. Alkohol před jízdou automobilista nekonzumoval. Tělo srny skončilo v rukách příslušného mysliveckého hospodáře.
Podobná kolize se odehrála ve stejný den v 19 hodin ještě i mezi Razovou a Leskovcem nad Moravicí. Tu se snažil s vervou brzdit šestačtyřicetiletý řidič před srnou. Vyběhla mu přímo pod kola, a to v bezprostřední blízkosti z levého silničního příkopu.

Řidič zvíře srazil. Srna náraz nepřežila. Tentokrát dosáhly škody zhruba jedenácti a půl tisíce korun. I tentokrát si přebrali mrtvé tělo myslivci.
„Nebezpečí pohybu zvěře v okolí vozovek a i přímo na nich je nutné přizpůsobit zejména rychlost jízdy. Nutné je také věnovat pozornost okolí přilehlému k silnici,“ řekla Lucie Zgarbová a dodala: „ Při těchto nehodách sice nedochází často ke zranění osob, mohou ale vznikat poměrně vysoké hmotné škody, navíc většina zvířat po nehodě uhyne.“

Mnozí motoristé policistům popisují, že je pro ně srážka se zvířetem dosti stresujícím zážitkem.