Bezpečnost chodců i motoristů zajišťovali městští policisté v neděli 22. ledna večer na Zahradní ulici v Bruntále. Při dopravní nehodě tam spadl sloup veřejného osvětlení.

„Shozený sloup zůstal po nárazu pod elektrickým proudem, takže hlídka na místě setrvala až do jeho úplného odpojení. Strážníci byli na místě téměř tři hodiny,“ řekl mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek.

Z hlavy mu tekla krev

U incidentu v jedné z desítky heren na Jesenické ulici byli strážníci o den dříve. Zjistili, že se uvnitř podniku znesvářili dva hosté, jeden už odešel. Druhý byl zraněný na hlavě, neměl však zájem nic řešit a k tomu odmítl nabídku převozu k lékařskému ošetření.

„Škodu za dvanáct set korun způsobil zatím neznámý pachatel, který v pátek 20. ledna znehodnotil hasící přístroj v bytovém domě v ulici K. H. Máchy,“ popsal další z případů mluvčí Ondrášek.

Rvačka na nádraží

Vykázat bezdomoveckou dvojici z prostor vlakového nádraží musela hlídka 16. ledna. Dva muži se servali přímo na nádraží, a když se je podařilo zklidnit, putovali zpět na ulici. Nikdo neví, proč se právě ve třetím lednovém týdnu snížil počet krádeží v bruntálských obchodech.

„V uplynulém týdnu strážníci v porovnání s předchozími týdny evidovali jen minimum krádeží v bruntálských prodejnách,“ potvrdil Ondrášek. K jedné větší zlodějině strážníci přece jen vyjížděli, mladá žena se ve čtvrtek 19. ledna odpoledne pokusila v prodejně na Krnovské ulici zcizit zboží za 659 korun. Zaměřila se na čokolády a alkohol. Jelikož se krádež nepodařila a byla dopadena, dostala pokutu.