Jen málokterý řidič si pravidelně kontroluje výfuk, takže časové rozpětí, kdy ke krádeži mohlo dojít, bývá hodně velké.

Na Rooseveltově ulici a na Sídlišti pod Cvilínem v Krnově se zloděj specializoval na výfukový systém vozů značky Opel. „V době mezi šestnáctou hodinou odpolední 11. dubna a čtrnáctou hodinou odpolední 12. dubna doposud neznámý pachatel spáchal na ulicích Rooseveltové a Sídliště pod Cvilínem v Krnově zločin krádeže tím, že ze zde zaparkovaných osobních motorových vozidel značek Opel Zafira a Opel Astra odstranil a odcizil části výfukového systému automobilů – katalyzátory, čímž poškozeným majitelům vznikla celková hmotná škoda okolo 15,5 tisíce korun,“ informoval o případu policejní mluvčí René Černhorský.

Petr Chalupa vydražil dres pro Artura.
Dobrá práce! Dražba dresu Petra Chalupy vynesla 13 tisíc pro nemocného Artura

Další dva poškození majitelé aut oznámili demontáž a krádež katalyzátorů už dříve. Tentokrát zloději měli zájem o výfuky aut Citroën Xsara Picasso a Mitsubishi Carisma.

„Obdobnou trestnou činností majetkového charakteru se krnovští policisté zabývají od začátku dubna,“ uvedl René Černohorský s tím, že velmi podobné skutky se v Krnově staly už od 26. března do 1. dubna na Vaškově ulici. Také v dalších případech krádeže katalyzátorů se škoda na majetku byla pohybovala v částkách do 13 tisíc korun.

Záběr z promo videa seriálu Skoro na mizině.
VIDEO: Podívejte se, herci z Ostravy s tvůrci Lajny přichází s novým seriálem

„Jakékoli informace, které by vedly ke zjištění osoby pachatele či k nálezu odcizených katalyzátorů, lze kdykoli telefonicky sdělit, byť i anonymně, na krnovské policejní číslo 974 731 731,“ uzavřel policejní mluvčí Černohorský.