Tento důkaz má soudu pomoci najít pravdu v kauze dvou policistů z Bruntálska, kteří čelí obžalobě z brutálního napadení a zranění třiadvacetiletého mladíka. Pokus má podle obhajoby ukázat, zda údajná oběť policistů byla skutečně zraněna během výslechu a ověřování její totožnosti. "Rekonstrukci navrhla obhajoba. Soud ji nařídil na 12. října. Poškozený má na místě ukázat, jak ke zranění přišel," řekl ČTK státní zástupce Alois Dlouhý. Na místě bude i znalec z oboru soudního lékařství.

Případ včera před bruntálským okresním soudem pokračoval výslechem svědků. K jednání dorazil jen jeden z předvolaných. Druhému se nepodařilo předvolání doručit. Nepřišel ani soudní znalec, který se předem omluvil. "Proces bude po rekonstrukci pokračovat 18. října," dodal žalobce.

Podle obžaloby dvojice policistů loni v květnu v Karlovicích během noční služby potkala opilého mladíka, který se vracel z motorkářského srazu. Sám pro sebe si nadával. Zastavili jej a žádali doklady. On řekl, že bydlí jen kousek a doklady má doma. Chtěl, aby policisté šli s ním, že jim je ukáže. S tím policisté nesouhlasili a chtěli, aby nasedl do auta, že jej odvezou na služebnu ve Vrbně pod Pradědem. Když to mladík odmítl, jeden z členů hlídky jej prý udeřil obuškem do hlavy. Bití pak údajně pokračovalo i v prostorách policejní služebny ve Vrbně pod Pradědem. Jeden z policistů nich do do mladíka podle obžaloby dokonce strčil tak, že upadl na podlahu a zlomil si malíček na ruce.

Jeden z obžalovaných, který byl tehdy velitelem hlídky, u policie už nepracuje, druhý ve služebním poměru zůstal. Oba muži tvrdí, že mladíka nebili.