Dvojice policistů z Vrbna pod Pradědem čelí obžalobě, že zbili a zranili opilého mladíka. Soudce, který dnes nemohl vynést rozsudek, protože se na líčení nedostavil soudní znalec, případ odročil na 30. listopad. "Výslech znalce v oboru soudního lékařství je podstatný," řekl žalobce Alois Dlouhý. Dodal, že právě znalec nyní musí posoudit, zda zranění poškozený mohl utrpět tak, jak popisuje.

Právě v této souvislosti dokonce soudce minulý týden nechal provést rekonstrukci událostí, které se v útrobách policejní služebny během výslechu a ověřování totožnosti staly. Vše zachytily kamery a znalec bude při svém rozhodování vycházet i ze záznamu.

Podle obžaloby dvojice policistů loni v květnu v Karlovicích během noční služby potkala opilého mladíka, který se vracel z motorkářského srazu. Sám pro sebe si nadával. Zastavili jej a žádali doklady. Řekl, že bydlí jen kousek a doklady má doma. Chtěl, aby policisté šli s ním, že jim je ukáže. S tím policisté nesouhlasili a chtěli, aby nasedl do auta, že jej odvezou na služebnu ve Vrbně pod Pradědem. Když to mladík odmítl, jeden ze členů hlídky jej prý udeřil obuškem do hlavy.

Bití pak údajně pokračovalo i v prostorách policejní služebny ve Vrbně pod Pradědem. Jeden z policistů do mladíka podle obžaloby dokonce strčil tak, že upadl na podlahu a zlomil si malíček na ruce. Jeden z obžalovaných, který byl tehdy velitelem hlídky, u policie už nepracuje, druhý ve služebním poměru zůstal. Oba muži tvrdí, že mladíka nebili.