„V úmyslu přivodit mu trestní stíhání podala obviněná před statním zástupcem v Ostravě v roce 2006 oznámení na Milana Navrátila pro podezření z maření úkonu veřejného činitele z nedbalosti,“ vyjádřila se státní zástupkyně Kateřina Krčová.

Paní Božena je přesvědčena, že bývalý ředitel mohl mít vliv na vyšetřování kauz na Krnovsku, zejména v obci Jindřichov. Podle ní mohl ovlivňovat vyšetřování případu nedovolené výroby alkoholu. „Domnívám se, že věc nebyla řádně došetřena. Domnívám se také, že mohl kauzu bývalý ředitel ovlivnit,“ vypověděla u soudu.

„V žádném případě jsem nezasahoval do šetření tohoto případu, ani nikdy jindy. Ze své pozice jsem ani nemohl do probíhajícího řízení zasáhnout,“ opáčil Milan Navrátil. O prodeji nelegálního alkoholu v Jindřichově ředitel nevěděl. Dozvěděl se o něm až ze svodky celníků. Alkohol se měl vyrábět rovněž v jeho tehdejší nemovitosti v Jindřichově 371. Tu ale Milan Navrátil prodal. Ještě před odprodejem domku umožnil novým nabyvatelům vstup na pozemek.

„Měl jsem už špatné zkušenosti s policií v kauze organizované skupiny pytláků. Všechna trestní oznámení byla vyhodnocena jako počínání v souladu se zákonem,“ řekl soudu obviněný Zdeněk a dodal: „Vím toho víc, ale bojím se mluvit, aby se mi nic nestalo. Já tu k soudu nebudu nikoho ze svědků tahat. Stačí, že jsem stíhaný já.“

Také tehdy vyšetřující policisté potvrdili, že jim do práce ředitel nemluvil. „Nikdo nám do vyšetřování nevstupoval, natož pak ředitel. Seznam otázek jsem nikdy od nadřízených nedostal,“ uvedl policista. „To není možné, že by se tam navážely lahve už tehdy, kdy dům vlastnil Navrátil. Já sám alkohol ani nepiji, ani jsem s ním neměl nic společného,“ doplnil svědek a nabyvatel ředitelova domu Alois Ř.