„Jsem perverzní k…a, hledám někoho na perverzní sex,“ vyzýval oplzlíky inzerát. Ten někdo vyvěsil loni 30. května na zahraniční erotické a chlípné internetové stránce. K nabídce viník přidal i telefonní číslo podnikatelky Ilony Č. z Karlovic.

„Pachatel vyvěsil na webové stránky inzertní nabídku vulgárního znění, ve kterém žena hledá „někoho na perverzní sex“ a žádá napsání stručného „perverzního scénáře“ formou sms na konkrétní telefonní číslo,“ řekla mluvčí bruntálských policistů Lucie Zgarbová. Ženě podle jejího vyjádření přicházely denně desítky sms zpráv a hovorů od zvrhlíků. Sama poškozená se domnívá, že inzerát podal obviněný Zdeněk P. z Bruntálu ze své provozovny a že jej později potvrdil sms zprávou ze svého mobilního telefonu. To však obviněný rezolutně odmítá.

Státní žalobce trval v pátek na výslechu vyšetřujícího policisty. „Například poškozená tvrdí, že byla po určitou dobu zahlcena stovkami sms zpráv a hovorů. Není podle našeho názoru jasné, kdo měl v držení kartu, kterou byl inzerát potvrzen. Dále ani nebyla zjištěna identita počítače, z něhož byl odeslán. Není znám ani provozovatel stránek. Je to zřejmě subjekt mimo republiku. To může znamenat také časový posun při zadávání a potvrzení inzerátu,“ podotknul obhájce obviněného.

Strůjce pomluvy může být znám nejdříve na konci listopadu, kdy pokračuje další hlavní líčení. Skutečností zůstává, že v prostorách Zdeňkovy provozovny byly volně k dispozici mobilní telefony i počítače. Dostat se k nim nebyl žádný problém, zejména pro osoby z jeho nejbližšího okolí, mezi než se dříve řadila také poškozená.

„Určitě se někdy stalo, že jsem za obviněným přišel do kanceláře a on tam nebyl. Do budovy chodila celá řada lidí. Mobilní telefony tam rozhodně jsou. Je jich poměrně velké množství. Vím, že je po určitou dobu prodával,“ potvrdil soudu svědek Jiří Ž. S pomluvou tak mohl vyrukovat prakticky kdokoliv. Podobné případy šetří policisté z bruntálského regionu pouze ojediněle.