Mladík osudného dne přespal u otce, protože se předtím nepohodl kvůli penězům se svou přítelkyní. Od táty si vypůjčil felicii s tím, že časně ráno vyjede za prací. Tehdy ho otec viděl naposledy živého.

„Vzbudila mě policie a řekla mi, co se stalo,“ nerad vzpomínal mladíkův otec. Po třetí hodině ranní vjel syn s vypůjčenou škodovkou pod kola kamionu Volvo s návěsem, řízeného slovenským šoférem. Felicii náraz zdemoloval a odmrštil do příkopu. Z vozu hasiči vyřezávali mladíka už mrtvého. Slovenského šoféra V. B. na základě znaleckých posudků z oboru dopravy obvinili a později také obžalovali z ublížení na zdraví. Bruntálský soud si vyslechl šoférovu verzi události.

Byla to jeho vůbec první nehoda v životě, přičemž jezdí už desítky let. Z Banské Bystrice jel přes hraniční přechod v Bartultovicích s kamionem do Polska. Trasu jezdí dlouhá léta, dobře zná i nehodový úsek před Městem Albrechticemi. Nepije, nekouří, před jízdou byl odpočatý.

Soudci Lumíru Čablíkovi na dotaz po příčině střetu sdělil, že neví, jak se vše seběhlo. Svůj podíl na zavinění smrtelného střetu odmítl. Znalec v posudku tvrdí, že vyjel s kamionem do protisměru a poté se přes středovou čáru vrátil na svou polovinu silnice. V té chvíli ho měl míjet mladík s felicií vlevo a na svou stranu silnice se vracející kamion ho měl smést.

„Na sto procent jsem jel ve svém pruhu. Zdálo se mi, že to byla felicia, která jela v protisměru, ale nechci nikoho obviňovat z ničeho,“ vypověděl V. B. s tím, že jeho svědomí je čisté. Proto si obhájce obžalovaného vyžádal pro příští odročené jednání soudu osobní přítomnost znalce, který má jednoznačně osvětlit, jak to s vinou či nevinou jeho klienta opravdu je. Také s ohledem na výpověď přítelkyně mladíka, jehož život na silnici vyhasl.

Sdělila, že se den před tragickou nehodou pohádali kvůli financím. Splácet měli více než milionovou hypotéku, a peněz se nedostávalo. „Řidič byl ale dobrý, i silniční úsek dobře znal,“ uvedla přítelkyně. To, že by si mohl touto netradiční formou sáhnout mladík na život, však nepřipustila.

Sebevražedné tendence odmítl i mladíkův otec. Než u něj syn přespal, svěřil se mu se svými plány na návrat do Anglie, kde již předtím nějaký čas pracoval. Tak chtěl vydělat na hypotéku i na další životní náklady. Otec tvrdí, že i vozidlo bylo v pořádku, mělo dva měsíce nové brzdové destičky. „Syn řídil od osmnácti let, i v cizině,“ sdělil otec soudu. Zmíněný znalec má vnést do případu jasno příští měsíc. Soudní případ budeme i nadále sledovat, o jeho vývoji se dočtete v našich novinách.