V roce 2016 mu Krajský soud v Ostravě vyměřil osmnáct let žaláře. Jiří L. vinu odmítl, mluvil o rodinném spiknutí a tajemné postavě, která se objevila v okolí místa činu.

Muž se odvolal k vrchnímu soudu, ten ale verdikt ostravského senátu v plném rozsahu potvrdil. Následovalo dovolání k Nejvyššímu soudu, které však byl odmítnuto.

Znovu u soudu

Jiří L. nyní zkusil další právní krok. Ke Krajskému soudu v Ostravě podal žádost o obnovu procesu. Mimo jiné tvrdil, že bude mít v rukou posudek vyvracející verzi obžaloby o způsobu a rozsahu zranění, jež měl podle státního zástupce způsobit oběma ženám.

Zdeněk K. (55 let) na Krajskému soudu v Ostravě. Deníku se podařilo pořídit záběry z pátečního jednání, které provázela mimořádná bezpečnostní opatření a také změna jednací místnosti na poslední chvíli.
Bohumínský žhář se domluvil se státním zástupcem na doživotí

Mluvil také o důležitém svědkovi, který má dorazit k jednání. To začalo letos v červnu. Jiří L. však posudek nedodal s tím, že se jeho vypracování protáhlo. Neobjevil se ani svědek. Soud proto případ odročil na září.

Jiří L. ale posudek ani napodruhé nepředložil. Podle dostupných informací ho oslovený znalec ani nevypracoval s tím, že po prozkoumání původního posudku založeného ve spisu dospěl k závěru, že na něm prakticky není co měnit. Soud nakonec žádost o obnovu procesu zamítl. Jiří L. tak nadále zůstává ve vězení, ve kterém stráví ještě řadu let.

Šílený

K činu došlo v dubnu 2015 v domě v Jakartovicích-Deštné. Ženy jako zázrakem přežily. Utrpěly však různě závažná fyzická poranění, měly i velké psychické problémy.

Týrání psa u ostravského soudu. Muž sice vinu odmítl, proti odsuzujícímu verdiktu se ale neodvolal. Srpen 2021.
Fenka Mia už prý ani neměla sílu kňučet. Brutální týrání psa v Ostravě u soudu

Podle jejich zmocněnce je událost prakticky vyřadila z běžného života. Družce byla dokonce kvůli špatnému psychickému stavu přiznána invalidita třetího stupně.

Muž se podle obžaloby na čin důkladně připravoval. Mimo jiné oběma ženám schoval mobilní telefony do kamen.

Podle obětí se choval jako šílený. „Otevřely se dveře a on tam vstoupil. Byl jako nepříčetný. Křičel, že zastřelí nás dvě a pak i celou rodinu,“ uvedla jedna z příbuzných.

Žena u soudu uvedla, že se jen bránila.
Smrt v garsonce. Žena tvrdí, že se jen bránila útoku opilého přítele

Ženy se pokusily o obranu. Při následné potyčce nejprve střelou zasáhl tetu, pak zranil i družku. Do objektu nakonec přinesl kanystr s ředidlem. Požár však nezaložil a ujel.