Několik nezodpovědných motoristů řešili minulý týden bruntálští městští strážníci.

Mladá řidička spáchala hned dva trestné činy ve čtvrtek 12. února. Když jela po třiadvacátého hodině po Vančurové ulici, nezvládla zatáčku a narazila do plotu na křižovatce s ulicí Pod Lipami. Auto se odrazilo a žena pak kličkovala po Olomoucké ulici. Během havárie si poničila pneumatiku na vozidle. Ta se z disku svlékla a šoférka i přesto pokračovala v jízdě ještě několik metrů, než zastavila.

Hlídka městské policie, která jelo okolo, ženu začala zpovídat. „Ptali jsme se, co se stalo a z jejího dechu byl cítit alkohol. Využili jsme proto nový alkoholový tester a dali jí dýchnout. Měla 2,8 promile,“ popsal situaci šéf Městské policie v Bruntále Pavel Petr. Když na místo dorazila dopravní policie, zakázala šoférce dál řídit a upozornila ji, že řízení pod vlivem alkoholu je trestný čin.

Když se strážníci na místo vrátili o několik hodin později, seděla žena opět za volantem a spolu s ní tři spolujezdci. „Bylo zřejmé, že s autem jela, i když nesměla. Tvrdila, že čekala na opraváře, který jí měl spravit kolo. Jelikož porušila zákaz řízení, informovali jsme opět Policii ČR,“ pokračoval Petr.

S botičkou připevněnou na kole chtěl odjet v pátek 13. února řidič, jenž špatně parkoval na ulici E. Beneše. Svůj vůz kolem desáté hodiny dopoledne zaparkoval na vyhrazené parkoviště. „Jelikož auto zaparkoval velmi blízko k vedlejšímu vozu, nebylo technicky možné botičku připevnit na kolo ze strany řidiče. Botička proto byla připevněna na druhou stranu na zadní kolo, přičemž na okno byl připevněný lístek, kde byl řidič informován,“ uvedl šéf bruntálských strážníků.

Auto stálo přímo pod kamerou, na jejímž záznamu strážníci poté shlédli šoférovo počínání. „Muž přišel k autu, lístek strhl, koukal do něj, sedl do auta a začal couvat i s botou na kole,“ sdělil Petr. Nepozorností si řidič způsobil škodu na vozidle.

Zuzana Pršalová