„Škoda, kterou svou činností tato skupinka během půl roku způsobila, se vyšplhala na částku okolo 670 tisíc korun," uvedla policejní mluvčí Ivana Křištofová.

Chycen při prodeji

V období od ledna do června tohoto roku průběžně odcizili molybdenový materiál z jedné z výrobních hal firmy v Bruntále, která se zabývá metalurgií. Jednalo se o vaničky o váze okolo 600 kilogramů a okolo 300 kilogramů wolframového prachu.

Dlouhé měsíce pátrání a mravenčí práce Policie ČR pomohly odhalit skupinu čtyř mužů. Ti se specializovali na krádeže molybdenových vaniček a wolframového prášku.

Tento nakradený materiál následně rozprodávali ve formě nalámaných kusů v různých firmách na území hlavního města Prahy. Při posledním pokusu prodat ukradený wolframový prášek, byl jeden z pachatelů na místě zadržen.

Měsíce pátrání

Celá skupina podezřelých osob byla zadržena na základě intenzivního šetření a detailního naplánování celého postupu dne 13. června. „Jednoho z pachatelů, sedmatřicetiletého muže z Ostravska zadrželi policisté ve spolupráci se zásahovou jednotkou v Praze. Další tři muži ve věku 24, 28 a 35 let byli zadrženi v Bruntále a umístěni do policejních cel," řekla Ivana Křištofová.

V současné době bylo zahájeno trestní stíhání všech čtyř mužů z této skupiny a to pro zločin krádeže. Stíhání všech osob je vedeno na svobodě. Obviněným mužům hrozí trest odnětí svobody až do výše 8 let.

ANNA DOHNALOVÁ