Podle vyjádření mluvčí krnovské radnice Dity Círové si někteří lidé z předpisů a jejich dodržování vůbec nelámou hlavu: „Důkazem může být případ, který se stal strážníkům 28. srpna po 13. hodině na Vrchlického ulici.“ Náhodný svědek zastavil hlídku městských policistů a sdělil, že se v lokalitě po celý den neustále hromadí odpad. Někdo tam prý naváží pneumatiky i jiné nepotřebné předměty.

„Když strážníci jeli toto tvrzení zkontrolovat, zahlédli škodovku s přívěsným vozíkem, na kterém byl tento odpad naložený, jak jede směrem k recyklačnímu dvoru, a vydali se za ní,“ popisovala Dita Círová. Náklad neměl motorista řádně zabezpečen. Navíc po cestě několikrát porušil dopravní předpisy. Proto policisté vozidlo Škoda zastavili a po řidiči žádali dokumenty. Muž jim sdělil, že u sebe nemá občanský průkaz a řidičský průkaz že vůbec nevlastní.

„Na místo proto byla přivolána Policie ČR, která muže odvezla k ověření totožnosti na obvodní oddělení,“ uvedla Dita Círová. Celá událost tím ale neskončila. Zbývající členové osádky vyložili nepořádek na recyklační dvůr, nasedli do automobilu a drze se vydali pryč. Proto strážníci zasáhli podruhé. Po novopečeném šoférovi požadovali rovněž doklady.

„Tento řidič sice u sebe měl občanský průkaz, ale řidičák také nevlastnil a navíc se zjistilo, že před jízdou požil alkohol. Byl proto převezen na Policii ČR, která si případ převzala,“ doplnila mluvčí.