Policisté z Obvodního oddělení v Moravském Berouně a z Obvodního oddělení v Bruntále společně prováděli silniční kontrolu. 

Zastavili podezřelý Opel Frontera, který se chvíli pohyboval v katastru obce Rejchartice. Zastavili ho mezi Rejcharticemi a Starou Libavou. Osádku tvořili dva muži ve věku 21 let z Bruntálska a 24 let z Olomoucka. V zavazadlovém prostoru měli tři kanystry s pohonnými hmotami a různé nářadí. Nechybělo mezi nimi ani páčidlo a gumová hadice.

Prověřováním bruntálští policisté zjistili, že mezi dvaadvacátou a třiadvacátou hodinou večerní téhož dne došlo v obci Rejcharticích k vloupání do oploceného areálu skládky komunálního odpadu.

Z odstaveného pracovního stroje na hutnění odpadu bylo za použití násilí odčerpáno a odcizeno nejméně 20 litrů motorové nafty a další provozní kapaliny. Poškozené společnosti z Olomouce tak byla způsobena škoda i bezmála za čtyři tisíce korun. 

Vzhledem k tomu, že oba muži byli podezřelí z majetkové trestné činnosti, byli na místě silniční kontroly zadrženi a umístěni do policejních cel v Bruntále a v Krnově.

"Celá záležitost je nadále v prověřování ze strany bruntálských kriminalistů, a to z naplnění skutkové podstaty zločinu krádeže," uvedl policejní mluvčí René Černohorský.