Starší ženu oslovil v úterý v Břidličné muž se žádostí, zda by mu nemohla dát vodu, údajně ji potřeboval do chladiče auta. Pětasedmdesátiletá žena byla právě na zahrádce u svého rodinného domku. Jeho prosbě bez většího váhání vyhověla, vzala ho s sebou do domu.

„Vodu mu začala napouštět do kbelíku, když za nimi dovnitř přišla neznámá žena se žádostí, zda může jít na záchod,“ pokračovala v popisu situace bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková. Důvěřivá seniorka vyhověla i této žádosti a cizí ženu odvedla na toaletu.

Vrátila se zpět ke kbelíku s vodou a všimla si po cestě, že dveře do ložnice jsou oproti původnímu stavu pootevřené. „Šla tedy do pokoje, kde přistihla dalšího muže, jak jí prohledává skříň. Na otázku, co tam dělá, jí sdělil, že ji hledá,“ doplnila Tušková.

Po této podivné události se povedený trojlístek sebral a zmizel poškozené z dohledu. Seniorka ještě stačila zaznamenat, že na trojici před domem čekala další žena.

„K popisu pachatelů uvedla, že se jednalo o dva muže a dvě ženy tmavší barvy pleti ve věku kolem třiatřiceti až pětatřiceti let,“ dodala Tušková.